Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про архітектуру Гауді

Цікаве про архітектуру Гауді

Коли ми говоримо “Барселона”, ми автоматично асоціюємо її із архітектурними шедеврами в стилі арт-нуво Антоніо Гауді. Бо й справді, чи не найцікавіші та найсміливіші його проекти зосереджені саме в цьому іспанському місті. Фантастичні істоти, незвичні комбінації кольорів та матеріалів – якими би дивними не видавалися його споруди, вони є напрочуд практичними.

В основі своїх творінь Гауді використовував те, що бачив щодня, – природу. Його будинки нагадують печери, каменярні, сади, на стінах його будівель – сотні тварин і рослин.

Одним із таких творінь є будинок Міла, який в народі називають “каменярнею”. Будинок звели в 1910 році. Кажуть, що надихали його скелі та гори рідної Каталонії. Зводили будинок на основі макету 1:10, а всі розрахунки проводили за допомогою… дротика, відповідно до заломів на якому і вираховували всі розміри.

Парк Гуель Гауді збудував на замовлення свого мецената Аузебі Гуеля, коли той повернувся зі своїх численних мандрівок до Англії. Однак Гауді все зробив у своїй традиційні манері, тож знайти ознаки англійського стилю тут майже неможливо. Всі споруди, лавки та скульптури покриті мозаїкою, а сам парк підтримують 85 колон і вигляді пальм  та сталактитів.

Будинком Батйо, який також знаходиться у Барселоні, захоплювався сам Сальвадор Далі. В народі його називають “Будинком скелетів”, адже балкони та вікна мають форму, яка справді нагадує черепи, а колони – кістки. Насправді ж сама будівля – це архітектурне відображення історії про Святого Георга Змієборця, де форма даху будинку – спина змія, а черепиця нагадує його луску.

Ну і звісно ж, Храм Святого Сімейства, який вже будують майже 130 років, та все ж обіцяють завершити до 2026. Гауді задумав справді грандіозний проект із трьома фасадами, кожен із них символізує Різдво, Страждання Господні та його Воскресіння. Сам архітектор застав завершення лише одного, з трьома входами: Віри, Надії і Любові. Наразі храм має лише чотири вежі, але Антоніо Гауді задумав дванадцять – за кількістю апостолів. Окрім них має бути ще чотири більш високі вежі – за кількістю Євангелій, та дві дзвіниці: Христа та Діви Марії.

Автор: Ірина Сонячна

 

Залишити відповідь

Top