Ви тут
Головна > Лайфстайл > Цікаве про Аюрведу

Цікаве про Аюрведу

Аюрведа – одна з найдавніших медичних систем, вона спричинила великий вплив на розвиток арабської та європейської медицини. Аюрведа вчить, що хвороба – це розбалансування різних енергій в тілі людини, допомагає відновити рівновагу між цими енергіями і таким чином підтримувати здоров’я.

Аюрведа – це не медицина у звичному для нас вигляді. Це духовний шлях, пов’язаний не тільки з накопиченням знань, але і з певними практиками.

Лікар в цій традиції обходиться без приладів і аналізів. Діагноз він ставить у відповідності з системою «п’яти дзеркал» – по пульсу, язику, райдужній оболонці очей, по вушних раковинах, по малюнку на долонях, а також по родимкам або по іншим знакам на тілі пацієнта. Практики Аюрведи повинні володіти також і духовними знаннями, щоб розкрити першопричину: чому хворіє людина.

Згідно зі вченням Аюрведи, вся діяльність у всесвіті і в людині згрупована у трьох основних функціях – створенні, організації та руйнуванні. Зберігає ж здоров’я правильний баланс трьох тонких енергій, які мають назву Вата, Піта і Капха. Процес зцілення за Аюрведою заснований на знанні людської індивідуальної конституції, яка визначається в момент зачаття і зберігається протягом усього життя.

Близько 30 років тому в Європі й Америці дізналися про Аюрведу, яка збереглася в Індії, М’янмі, Непалі та Індонезії. Перші аюрведичні ліки були створені на основі стародавніх манускриптів, і лікарі переконалися на практиці, що ці препарати не мають побічних ефектів. Вони побачили, як за короткий період часу вдавалося зробити те, що було непідвладне засобам західної медицини.

Top