Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про баобаби

Цікаве про баобаби

Сьогодні Енциклопедія Корисного розповість вам кілька цікавинок про баобаби.  Баобаби з острова Мадагаскар відомі на весь світ завдяки своїй незвичайній роздутій формі, але не тільки в цьому полягає унікальність  цих дерев. Справа в тому, що деревина баобаба має пухку і пористу структуру, за рахунок чого дерево, як справжнісінька губка, під час дощів вбирає в себе воду.

Наповнюючись рідиною, баобаб з часом роздувається, причому часом до неймовірних розмірів. Відомі випадки, коли при висоті 30 м стовбур дерева розширювався до 11 м! Виходить, що по суті своїй баобаб – це величезний природний резервуар для води, якому не страшна жодна  засуха.

Кора баобаба має сірувато-коричневе забарвлення. Вона дуже товста – може досягати 10 см в товщину. Саме завдяки цьому вода не випаровується. Деревина, як уже згадувалося, пухка і м’яка. Якщо вдарити по дереву кулаком, на поверхні стовбура залишиться вм’ятина. Однак, зсередини деревину скріплюють дуже міцні волокна.

Ось ще кілька цікавих фактів про баобаби:

На планеті існує вісім видів баобабів.

Хоча баобаб і є деревом, але він не має річних кілець.

На думку вчених, вік деяких баобабів вимірюється тисячами років.

Майже цілий рік баобаб стоїть з голим віттям, але це дерево також цвіте 20-сантиметровими білими квітами, які запилюють … летючі миші.

Цікаво, що, коли баобаб помирає, він наче вростає у землю, з часом перетворюючись у купу волокон.

Top