Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про безлюдні острови

Цікаве про безлюдні острови

Безлюдний острів – це острів, на якому люди не проживають постійно. Такими є більшість островів на планеті. А це тому, що на багатьох таких островах немає достатньо запасів питної води або ж там різкі перепади температур.

Девон

Найбільшим безлюдним островом є Девон. Він розташовується в Канадському Арктичному архіпелазі. Хоча тут є достатня кількість запасів питної води, але місце розташування та погодні умови на острові не дають змоги людині заселитися на цей острів. До речі, це також стосується всіх антарктичних островів.

Моту

Найсвятішою територією Тибету називають місцевість Моту. Там не проживають люди, там досі немає асфальту, проте на острові ви зможете побачити надзвичайної краси природу, до якої ще не доторкнулася сучасна цивілізація. Щоб дістатися до цієї місцевості, потрібно пройти через частину Гімалаїв, а потім подолати підвісний міст довжиною 200 м.

Піктерн

На острові Піктерн проживає близько 50 осіб. Найпопулярніші заняття жителів цього острова в тихому океані є фермерство, рибальство та продаж марок із зображенням своєї місцевості. Найближчі острови – Таїті та Гамб’єр, проте, щоб туди дістатися, потрібно подолати близько семи сотень кілометрів.

Окуношіма

Біля узбережжя Японії розташований острів Окуношіма, на території якого ви не знайдете жодної людини, адже його територія захоплена … кроликами. Так, дійсно, там проживають гарненькі пухнасті кролики. А все тому, що на початку й до середини 20 століття там знаходився завод хімічної зброї Японської Імператорської армії, а кролики були піддослідними тваринками. Проте в Другу світову війну завод був окупований і кролики звільнені. Ці тварини отримали у своє розпорядження цілий острів і живуть там до цих пір.

Трістан да Кунья

На архіпелазі Трістан да Кунья не проживає жодна жива душа. Найближче територія – Південна Африка (на відстані 1700 миль). Проте острів має довгу та цікаву історію. Відкритий він був португальським вченим під час війни Франції з Англією, у цей час острів використовувався французами як схованка від Наполеона. З початку 19 століття острів відвідувало багато вчених із різних країн, зараз же він належить Великій Британії.

Безлюдні острови стали дуже популярними в мистецтві, а саме в книгах та фільмах. Напевно, найвідомішою книгою про безлюдний острів є роман «Робінзон Крузо» Даніеля Дефо. Проте це не найперша книга на цю тему. «Робінзон Крузо» був написаний під впливом філософського роману «Хай ібн Якзан» Ібн Туйфаля ( 12 століття ).

На безлюдний острів після катастрофи на кораблі потрапляють герої п’єси Шекспіра «Буря», Просперо та його дочка Міранда.

Також багато фільмів знято про те, як їхні герої потрапляють на безлюдний острів: «Залишитися в живих», «Блакитна лагуна», «Острів непотрібних людей». Всім відома також телепрограма «Останній герой», де також використовується тема безлюдних островів.

Підготувала Аліна Онищук

Top