Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про чай

Цікаве про чай

Чай − найпопулярніший напій у світі після води, і має він не менш корисні властивості. Я хочу представити вам три найкорисніші види чаю для здоров‘я.

Чорний чай – найпоширеніший із видів, саме він становить 75% усього чаю, що споживається. Як і більшість чаїв, його роблять з листя рослини зеленого чаю, яке ферментується, сушиться і подрібнюється. Чорний чай має злегка гіркий смак і містить найбільше кофеїну з усіх видів − близько 40 мг в чашці.

Чорний чай дуже корисний для здоров’я, адже містить високу концентрацію антиоксидантів, таких як теафлавин і теарубігін, які знижують рівень холестерину в крові. Дослідження показали, що люди, які споживають 3 − 4 чашки чорного чаю на день, можуть знизити ризик серцевого нападу на 21%.

Зелений чай має ніжніший смак порівняно з чорним. Його  листя сушиться й обробляється під високою температурою відразу після збору, що зупиняє процес ферментації. Цікаво, що зелений чай може знизити ризик захворювання раком на 25 – 30 %. А ще було виявлено, що кожна чашка зеленого чаю в день може знизити ризик серцево-судинних захворювань на 10 відсотків.

Білий чай – найніжніший з усіх видів, адже його листя збираються дуже молодими, та й кофеїну в ньому значно менше – 15 мг в одній чашці. Білий чай має багато властивостей, що покращують стан здоров’я. Це і  захист від раку та серцево-судинних захворювань, а деякі дослідження припускають, що він може бути корисний для діабетиків.

Підготувала Євгенія Мороз

Top