Ви тут
Головна > Лайфстайл > Цікаве про чоловіків

Цікаве про чоловіків

Бути чоловіком завжди було нелегко. У доісторичний період представникам сильної статі доводилось полювати на мамонтів та оберігати печеру від хижих звірів, а у сучасному світі вони роблять теж саме, тільки сьогодні це називають кар’єрним успіхом і проявами сили. Сьогодні ми розповімо вам дещо цікаве про чоловіків.

Хоча чоловіків звично називати представниками сильної половини людства, їх середній вік життя менший від жіночого. У середньому, тривалість життя чоловіків − 64,52 роки, у той час як жінки живуть довше − трохи більше ніж на 4 роки.

Цікаво, що до початку ХХ ст. представники сильної статі жили довше за жінок, але починаючи з 1920 року ситуація змінилась. До того ж, чоловіки − далеко не найбільша частина населення планети. З понад семи мільярдів людей у світі, за даними 2012 року, тільки 48% складають чоловіки, і тільки третина з них є батьками. Чоловік XXI ст. у середньому важить 86 кг, заввишки у 175 см.

Дуже цікавий факт про чоловіків: ще якихось півстоліття тому чоловіки були мініатюрнішими, нижчими на 3 см, і легшими на 11 кг. Перевага чоловіків у кілограмах та сантиметрах над жінками пояснює і те, що чоловічий мозок на 10 відсотків більший за жіночий, але це ні в якому разі не свідчить про перевагу у розумових здібностях.

До слова, за століття європейці виросли на 10 сантиметрів. Вчені Великобританії та Австралії заявляють, що сучасні європейські чоловіки у середньому на 10 см вище, ніж їхні предки, які населяли континент трохи більше сотні років тому. Сьогодні середній зріст 21-річного європейця становить 179 см.

Виявити зміни в середньому рості європейських чоловіків вченим з Великобританії та Австралії допомогли медичні та військові записи. З’ясувати, наскільки змінився середній зріст жінок, вчені не змогли через відсутність аналогічних даних. Світила науки порахували, що на відвідини вбиральні у середньому один чоловік відводить 84 секунди, а жінкам на цю ж процедуру треба приблизно три хвилини.

Ще цікаве про чоловіків. Неймовірно, але є місце на Землі, де чоловіків лідерами і представниками сильної половини людства не вважають. У Новій Гвінеї, у племенах тхамбулі, арапеш і мундугумор, справами заправляють жінки, а тамтешні чоловіки визнали їх. У племені тхабулі саме чоловіки мають мовчазне право на нестриманість, примхи і недовіру, а у відносинах з жінками, від яких вони залежні фінансово, вони невпевнені і боязкі.

Абсолютно на всіх континентах чоловіки удвічі менше від жінок розмовляють. Підраховано, що у середньому чоловіки вживають 12 500 слів на день, приймають рішення удвічі швидше, аніж жінки, але змінюють думку в два-три рази частіше, ніж представниці прекрасної статі і часто не в змозі запам’ятати деталей.

Так, більшість чоловіків, які заявляють у поліцію про зникнення дружини, не здатні надати чіткий опис своєї дружини. Вони повідомляють про зріст і вагу, але не можуть пригадати колір її очей або волосся. Набагато точніше їм вдається описати зникле авто.

За статистикою, протягом усього життя чоловік з’їдає з губ жінок близько 8 кг помади і витрачає на гоління 145 днів. Втім, доведено, що блондини змушені голитися частіше, аніж брюнети, тому що у чоловіків зі світлим кольором волосся борода росте швидше, аніж у представників сильної статі із темним волоссям.

І хоча соціологи, спираючись на численні результати досліджень, довели, що сукупний рівень IQ в жінок трохи вищий, ніж у чоловіків, представники сильної половини людства більше схильні до допомоги незнайомим людям, аніж жінки. А представниці прекрасної статі зазначили, що коли йде мова про недуги, що стосуються суто жінок, вони більше схильні довіряти медикам-чоловікам, аніж жінкам.

Попри численні переваги у вазі і зрості, головний пріоритет чоловіків – це те, що традиційно про них говорять як про сильну половину людства, а жінки до цього висловлювання звично додають, що чоловік − це захисник, опора та міцна стіна, за якою можна сховатися.

Підготувала Олеся Товт

Top