Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про Давній Єгипет

Цікаве про Давній Єгипет

У цей чудовий день Енциклопедія Корисного розповість вам дещо цікаве про Давній Єгипет. До речі, ми вже писали про єгипетські піраміди. Можливо, вам буде цікаво дізнатися про те, ким і для чого вони були побудовані.

Отже, цікаві факти про Єгипет. У перекладі Єгипет означає «чорна земля», чорнозем, на якому і поселились засновники країни. Головною річкою країни є Ніл.

Єгиптяни вважали, що їх правитель походить від бога Сонця Ра, і називати правителя просто на ім’я було б проявом неповаги. Вони називали його «фараон», тобто «великий дім».

Через надто жаркий клімат жителі Єгипту потребували легкого одягу, який вони виготовляли із білого лляного полотна. Раби, ремісники та діти одягу не носили. Заможні єгиптяни користувалися парфумам и та косметикою.

Раціон єгиптянина був різноманітним. У Нілі вони ловили рибу, вугрів, диких качок. Важливою складовою раціону були фрукти, овочі та свинина.

Ще цікаве про Єгипет. Саме у Єгипті вивели культурні сорти зернових. Із пшениці випікали різні ласощі із додавання приправ та меду.

Будинки та царські палаци будувалися із цегли, яку висушували на сонці. Каміння використовувалось лише для будування гробниць та храмів. Через спекотну погоду та яскраве світло вікна у будинках були маленькими і розташовувались високо від землі. Часто двері та вікна завішували циновками для захисту від пилу та комах. Спали люди на підлозі, яку вистилали очеретом.

Цікавою є писемність єгиптян. Це ієрогліфи. Вони представляють собою зображення різних предметів, але ними можна було зображати і звуки. У єгиптян було близько 700 ієрогліфів.

Найвищою пірамідою є піраміда Хеопса, що розташована у Гізі.

Підготувала Євгенія Мороз

Top