Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про дельфінів

Цікаве про дельфінів

Дельфін – чи не найзагадковіша тварина у цілому світі. До цих пір, попри стрімкий розвиток науки, таємниця дельфінів ще не розкрита. Приміром, лише нещодавно у дельфіна була відкрита здатність до ехолокації!

Чимало питань викликає і походження дельфіна. Ці тварини спочатку зародилися в океані, але потім вийшли на поверхню, щоб через багато тисяч років знову повернутися у глибини океану. Крім дельфінів, назад в Океан повернулися кити, морські котики, тюлені, моржі та ін.

Загалом під словом «дельфін» вчені розуміють більше сімдесяти видів тварин, які належать до китоподібних і існують у найрізноманітніших умовах: у морях, океанах та навіть річках. Дельфіни завдяки особливій гідродинамічній формі тіла у воді можуть розвивати швидкість до 50 км/год. Їхня шкіра спеціально призначена для подолання супротиву води.

Неймовірно, але якщо показати дельфіну дзеркало – він розуміє, що бачить сам себе, а також він може розуміти нескладні вислови і навчатися не механічно, а повністю усвідомлюючи свої дії. Дельфінів часто використовують у військових цілях як розвідників чи для патрулювання, а також для пошуку затонулих речей. Цікаво, що отримані навички ці надзвичайно здібні тварини можуть передавати своїм нащадкам.дельфин

Дельфін дихає повітрям, для чого підіймається на поверхню один раз чи двічі за хвилину. Як виняток, ці тварини можуть знаходитися під водою до семи хвилин. Щодо органів дихання, то дельфіни мають одну велику ніздрю, яка забезпечує їхній організм киснем.

Дельфіни добре ставляться до людей, хоча гострих зубів в їхній пащі більше, аніж у крокодила. Наприклад, вже 150 років на півдні Бразилії дельфіни допомагають місцевим рибалкам, подаючи сигнал, коли потрібно закидати сітки у воду.

Comments are closed.

Top