Ви тут
Головна > Техно > Цікаве про Ейфелеву вежу

Цікаве про Ейфелеву вежу

В момент свого відкриття у 1889 році Ейфелева вежа була найвищою будівлею в світі. Але вже у 1930 році цей титул отримав хмарочос “Крайслер”. Проте Ейфелева вежа повернула собі це горде звання після того, як на ній розмістили 24-метрову антену. На сьогодні Ейфелева вежа входить до п’ятірки найвищих будівель Франції.

Оскільки Ейфелева вежа дуже висока, то для створення ілюзії глибокої перспективи її фарбують у три різних відтінки кольору. Вежу покривають 60 тоннами фарби кожні сім років для захисту від корозії.
Перед вторгненням до Парижу німців під час Другої світової війни, французи зробили диверсію на Ейфелевій вежі. Вони вивели з ладу ліфт, щоб вороги не могли насолоджуватися видом на місто. Відремонтували його лише у 1944 році.

У 1912 році конструктор парашута-пальто випробовував свій винахід на Ейфелевій вежі. Чоловік стрибнув з платформи третього рівня і загинув.

Малі копії Ейфелевої вежі можна зустріти в різних частинах світу: в американському Лас-Вегасі, китайських Хуанчжоу і Шеньчжені, в Копенгагені, Актау, що в Казахстані та інших містах.

У 1925-1934 роках автомобільна компанія Citroën використовувала Ейфелеву вежу в якості рекламного щита. Це була найбільша реклама свого часу.

Top