Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про екологічний туризм

Цікаве про екологічний туризм

Що таке екологічний туризм?

Екотуризм − це напрям туристичної діяльності, що спрямований на поліпшення і збереження природи на тій чи іншій території Землі. Це єднання з природою, вивчення флори і фауни, подорожі вглиб неї  без нанесення навіть найменшої шкоди природі.

Метою екотуризму можна назвати  подорож у незаймані людиною території  Землі з метою спостереження і вивчення природи та культурних пам’яток даної місцевості та народу. Такі подорожі роблять природу місцевого населення економічно вигідною та охороняють природні ресурси.

Екологічний туризм зацікавлений у збереженні певних видів рослин та тварин, пам’яток та природного середовища.

Які є види екотуризму?

Науковий екотуризм

Об’єктами для туризму в наукових екотурах є національні парки і заповідники. Туристи, окрім отримання цікавої інформації, беруть активну науково-дослідницьку участь в екотурі. У закордонних заповідниках поширені тури по дослідженню  поведінки птахів або підрахунку  чисельності популяції китів. Сенс наукового екологічного туризму  полягає не тільки в ознайомленні з дикою природою, але й в допомозі, що до її збереження. Складовою наукового екологічного туризму є інформаційно-просвітницька діяльність. В  порядок програми екологічних турів входять: участь у наукових дослідженнях та відвідування різноманітних наукових лекцій.

Рекреаційний екотуризм

Схожий на класичний туризм. Базується на активних способах пересування та відпочинку на природі. Наприклад:  альпінізм, дайвінг, рафтинг, кінний і піший походи і т.д. При цьому екотуристи намагаються не завдавати шкоди навколишньому середовищу.

Пізнавальний екотуризм

Пізнавальний екотуризм орієнтується на спостереженні та подорожі під час подорожі. Для цього виду туризму найрозвиненішим регіоном вважається Східна Африка, оскільки там зустрічаються найцікавіші види тварин: леви, горили,  слони, носороги та інші.

Які принципи екологічного туризму?

1) Всебічне охоплення: створення економічних, соціальних, культурних та фінансових, переваг для територій, що під охороною, а також  − для населення у даній місцевості.

2) Зменшення негативного впливу: покращення сумісності соціуму з природою, бережне ставлення до природних ресурсів та природної спадщини загалом; дотримання гранично допустимих рекреаційних навантажень.

3) Підвищення свідомості людей, щодо природоохороної, екологічної і культурної  спадщини  (повага до звичаїв і традицій місцевих спільнот, обмін досвідом).

 Підготувала Яніна Запотічна

Top