Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про електричний струм

Цікаве про електричний струм

elektrychnyi-strumВідомо понад 20 000 риб, із яких 300 можуть «підтримувати» електрику. Прикладом може слугувати електричний скат, що має здатність утворювати напругу до 400 В та силу струму до 60 А.

Часто можна помітити, як птахи сидять на електричних дротах. Так-от, через сильний опір на поверхні лапок струм, що є на дротах, здається для пташки зовсім малим. Але якщо вона доторкнеться крилом або хвостом до поверхні дроту, то її відразу вб’є струмом.

Ще дещо цікаве про електричний струм. Величина опору людського тіла залежить від індивідуальних факторів, але в середньому це такі цифри: для сухої шкіри – 500 000 Ом, вологої – 1000 Ом, органів, внутрішніх тканин – 100–500 Ом.

Вплив електричного струму на людину:  до 0, 01 А – майже не відчувається; 0, 02 А – відчувається біль; 0, 03 А – порушення дихання; 0, 07 А – ускладнюється дихання; 0, 1 А – фібриляція серця, що може спричинити смерть; 0, 2 А – опіки найвищого ступеня, смерть.

Електричний струм використовується також і в медицині: знімається біль, лікарські препарати, введені в організм під дією електричного струму, довше не руйнуються та затримуються у тканинах.

Цікаво, що сила струму у блискавці дорівнює близько 20 000–60 000 А., напруга може сягати кількох мільйонів вольт.

Ще деякі цікаві факти про струм. Пластмаса може проводити електричний струм, якщо при її виготовленні до матеріалу додати йод. Скло може також проводити струм, коли його нагріти полум’ям.????????????? ????

Якщо людину, хвору на грип, помістити в електричне поле з напругою 2000 В, то вона видужає за 5 годин після перебування у ньому. У такому полі гинуть всі хвороботворні бактерії, а в продуктах, оброблених таким чином, бактерії та мікроби не утворюються протягом 40 днів.

Через виникнення тертя між повітрям та обшивкою літака, вона електризується. Тому перед тим, як посадити літак, її «розряджають», використовуючи металевий трос.

Водень, на думку вчених, може переходити в надпровідний стан, але для цього потрібна температура -128 до -27С. для цього водень потрібно перенести в металевий стан, якого досягають за тиску близько 4 мільйонів атмосфер.

Top