Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про фауну Австралії

Цікаве про фауну Австралії

kazuar_2Більшість території Австралії  незаселена і цілком придатна для життя найрізноманітніших тварин. Дивовижна фауна Австралії не може не дивувати. До вашої уваги кілька справді цікавих фактів про тваринний світ Австралійського континенту.

В Австралії є 379 видів ссавців, 76 видів кажанів і 69 видів гризунів.

Тасманський диявол може досягати у своєму розмірі до метра у довжину. На жаль, це єдиний у світі представник свого роду.

Зазвичай кенгуру стрибає на відстань близько 3 метрів, але якщо його налякати то довжина стрибка може скласти цілих 10 метрів, а швидкість досягнути 65 км/год.

При народженні вага маляти коали близько 5 грамів, що й не дивно, бо усі діти сумчастих дуже малі.

Один вид летючих кажанів прозвали летючими собаками через їхні великі розміри і здатність триматися зграями.

Страус казуар прославився своєю зовнішністю: його голова нагадує шолом, а сам він забарвлений у блакитний, жовтий і червоний кольори.

Існує дуже поширений міф щодо назви кенгуру. Ніби-то, Джеймс Кук побачивши дивовижну тварину запитав , як вона називається і йому відповіли: «Кенгуру», що означає: «Я вас не розумію». Але у 1970-х роках Джон Б. довів протилежне. Досліджуючи мову  Ґууґу-Їмідір, він дізнався, що кенгуру на незвичній мові означає вид цієї тварини.

Собаки виду дінго вважаються найдавнішою породою собак. Найвірогідніша теорія щодо появи цих тварин на континенті полягає в тому, що їх завезли з Індонезії близько 5 000 років тому.

Їжа коали має мало поживних речовин, тому вони повинні берегти енергію і дуже рідко спускаються на землю – тільки щоб перелізти на інше дерево, але якщо коала виявить загрозу то може дуже швидко піднятися з землі і навіть почати тікати.

Улюблена домашня тваринка австралійських дітей –  жаба.

Австралія займає перше місце за кількістю змій.

Одного разу Август Ейхорн дав укусити себе трьом отруйним зміям одночасно і вижив. Що стало причиною такого везіння? Австралієць створив засіб проти зміїних укусів і не зміг не випробувати його.

Кукабарра – птаха, чий спів нагадує сміх.

У Австралії овечок проживає втричі більше ніж її жителів.

Підготувала Шевченко Олена

Top