Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про галактики

Цікаве про галактики

Галактики містять від 10 мільйонів до кількох трильйонів зірок різних класів, з різними фізичних характеристик, які обертаються навколо загального центру мас. Наприклад, кількість зірок у Чумацькому Шляху оцінюється в 100 мільярдів.

Крім того, галактики можуть містити значну кількість зоряних систем, зоряні скупчення, газопилові туманності та інші об’єкти, в тому темну матерію.

В діаметрі галактика може становити від декількох тисяч до декількох сотень тисяч світлових років. Наприклад, Чумацький Шлях має діаметр 100 тисяч світлових років.

Відстань між окремими галактиками обчислюється сотнями тисяч і мільйонами світлових років. Наприклад, найближча велика галактика Туманність Андромеди знаходиться від нашої галактики (Чумацького Шляху) на відстані 2,2 мільйони світлових років.

Галактики поділяються на три основні види: еліптичні, спіральні і неправильні. Також існує безліч підвидів. Наша галактика відноситься до спіральним галактиках з перемичкою (клас SBbc).


Галактики спіральної структури (в тому числі і наша, тільки ми її бачимо зсередини, а не з полюса) своїм виглядом схожі на логарифмічну спіраль.

Кількість галактик, які знаходяться в зоні, доступній для спостереження оцінюється в сотні мільярдів.

Вчені припускають, що в центрах більшості галактик, в тому числі і нашої, знаходяться чорні діри.

Галактики можуть зіштовхуватись. Існує теорія, що через 5 мільярдів років наша галактика Чумацький Шлях зіштовхнеться з Туманністю Андромеди. Це може спричинити злиття двох галактик.

Top