Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про хмари

Цікаве про хмари

ХмариСьогодні Енциклопедія Корисного розповість вам дещо цікаве про хмари. Наряд ви знали, що у гірській місцевості можна побачити хмари, що можуть висіти нерухомо навіть при дуже сильному вітрі тривалий час. Такі незвичні хмари називаються лентикулярними.

Таке явище пояснюється тим, що вітер рухає повітряні маси певними потоками, або хвилями, обтікаючи різні перешкоди. На гребенях таких хвиль або між двома шарами повітря і утворюються лентикулярні хмари. Їх стійкість обумовлена одночасними процесами конденсації водяної пари на висоті точки роси і випарами водяних крапель при низхідному русі повітря. Ці хмари звичайно мають округлу форму, тому їх часто приймають за НЛО.

Ранкова глорія

Ще дещо цікаве про хмари. Рідкісне явище під назвою «Ранкова глорія» являють собою витягнуті хмари циліндричної форми до кілометра завдовжки, що переміщаються зі швидкістю до 60 км / год. Періодично такі хмари зустрічаються в різних куточках планети, але найбільш часто їх можна спостерігати в Австралії, в затоці Карпентарія.

Характерна форма утворюється через те, що на передньому краї відбувається швидке переміщення повітря вертикально вгору, а в середині і задній частині хмари повітряна маса опускається вниз, таким чином якби закручуючи хмару.

Існує оптичне явище, яке можна назвати перевернутою веселкою, хоча трапляється воно дуже рідко. Така цікава веселка з’являється тільки при наявності декількох умов. У небі на висоті 7-8 км повинна бути тонка завіса перистих хмар, які складаються з кришталиків льоду, а сонячне світло повинно впасти на них під певним кутом, щоб розкластися на спектр і відбитися в атмосферу. Кольори веселки «догори ногами» розташовуються також навпаки: фіолетовий угорі, а червоний – внизу.

Top