Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про гриби

Цікаве про гриби

Гриби з’явились на Землі задовго до появи людей. На сьогодні їх існує близько ста тисяч видів. Любителям тихого полювання, а так іще називають затятих грибників, варто знати, що дари лісу класифікують не тільки за видами і підвидами, а поділяють на їстівні та неїстівні, корисні або шкідливі.

Дещо цікаве про гриби. Гриби також прагнуть до рекордів. Звісно, що рейтинги за розміром, вагою, а також швидкістю зростання і вартості грибів укладають самі люди. Найдорожчими грибами вважаються трюфелі. Ціна делікатесу, який дуже важко виростити, коливається в залежності від сорту. За кілограм чорних трюфелів можуть правити від 400 євро, білі трюфелі коштують у 2,5 рази дорожче.

У 2007 році троє магнатів з Гонконгу придбали 750-грамовий гриб за 209 тисяч доларів. Ще один трюфель, вагою у півтора кілограми, продали на аукціоні за 125 тисяч євро. А магнат Стенлі Хо із Макао придбав два гриба за 330 тисяч доларів, теж на торгах.

Цілком ймовірно, що аукціони, на яких лотами виступають трюфелі, стануть не просто розвагою, а своєрідним видом спорту. Втім, до списку рекордсменів прагнуть потрапити не тільки вишукані аристократичні трюфелі, але й звичайні опеньки.

Одному із цього виду грибів належить першість за розміром. Це найбільший у світі живий організм. Він й далі додає об’єму і ваги, зростаючи у США, на сході Орегону. Його грибниця розтяглась майже на 900 гектарів. Вік грибного старійшини вирахували вчені.

Довгожителю не менше 2400 років.

Є серед дарів лісу і переможці за швидкістю росту. Хутчіш за всіх інших росте гриб, який називається веселка звичайна або панна. Щохвилини ніжка цього гриба додає 5 мм росту. До рівня гіганта веселка не дотягує, бо живе не більше двох днів.

Ще один неймовірний цікавий факт про гриби! Наприкінці липня 2013 року грибарям китайської провінції Юньнань пощастило знайти гриб вагою у 15 кг, який складається з більше сотні дрібних грибів. Місцеві мешканці сподіваються, що саме їх знахідка стане рекордсменом у категорії найбільший гриб у світі. Але не варто забувати, що гриби це живі організмі, які постійно зростають і видозмінюються. То ж не виключено, що у наступних роках людство чекає чимало цікавих грибних знахідок.

Підготувала Олеся Товт

Top