Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про Христофора Колумба

Цікаве про Христофора Колумба

kolymbХристофор Колумб народився в сім’ї ткача Домініка Коломбо із Генуї. Він був найстаршим із чотирьох синів у родині. Хлопець працював у батьковій майстерні, але ще змалечку мріяв про далекі подорожі. Відомо, що вже в 14 років Христофор володів основними навичками, що потрібні моряку. Але що ще цікавого ми знаємо про Христофора Колумба?

В 1477 році Колумб прибуває до Португалії. Тут відбувається знайомство із його майбутньою дружиною, донькою правителя острова Порту-Санту, а також він знайомиться із португальським географом Тосканеллі. Саме це знайомство стало вирішальним у планах та мріях Колумба. Тосканеллі розповідає хлопцю про те, що земля кругла. На той час через захоплення турками Константинополя сухопутний шлях до Індії та Китаю був перекритий, тому потрібно було шукати новий. Друзі були впевненні, що, коли плисти на захід круглою поверхнею Землі, можна дістатися до Сходу.  Звичайно, можна було переплисти Африку, але цей шлях був занадто небезпечним, довгим та виснажливим. Один недолік: вони не знали, що розміри Землі набагато більші, ніж уявляють.

У 1485 році Колумб потрапить до Іспанії. Щоб відправитися в плавання, йому потрібно дістати згоду короля та королеви країни. На це йому знадобилося 7 років, адже впевнити правителів держави та їхніх учених, які були впевнені, що Земля пласка, не так уже й легко. І навіть, якщо це − дійсність, то як же потім кораблі зможуть піднятися велику водяну гору, пливучи назад? У 1491 році Колумб, нарешті, зміг довести, що зможе-таки знайти шлях в Індію.

Колумб мав у своєму розпорядженні три каравели – «Санта-Марія», «Пінта» і «Нінья». Для того часу вони були досить невеликих розмірів. І розмістити на них 90 людей команди було сміливим рішенням. До речі, команда Колумба складалася із ув’язнених, що відбували покарання, тому що ніхто з моряків не бажав плисти невідомо куди на невизначений термін, не знаючи, що ж очікує його далі.columb

Чим далі експедиція просувалася на захід, тим більше моряків захоплювало хвилювання. Для того, щоб вони не так хвилювалися, Колумб не називав точної відстані, яку вони пропливали, а набагато менші цифри. Моряки ж, у свою чергу, вбачали «прикмети» близькості землі. Зустрічі з китами, альбіносами насправді не мають ніякого відношення до цього.

Одного разу Христофор Колумб помітив, що стрілка компаса відхиляється від напряму Полярної зірки. Про це вирішив нікому не розповідати. Він один із перших зміг побачити, як відбувається відхилення магнітної стрілки.

Через 70 днів подорожі 12 жовтня 1492 року моряки помітили землю, але це був зовсім не материк, а невеликий острів.

Аборигенів, яких моряки зустріли на відкритих землях, назвали індіанцями, адже відкривачі щиро вірили, що прибули в Індію. В українській мові між індійцями та індіанцями є різниця, а от в англійській ці два слова мають одну назву, тому, маючи на увазі корінне населення Америки, потрібно уточнювати. Як ми знаємо, корінне населення Америки так називають і досі.

До кінця життя Колумб був впевнений, що відкрив Індію. Проте в останній четвертій експедиції у нього закралися сумніви.

Top