Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про інтелект дельфінів

Цікаве про інтелект дельфінів

news_20100412_151637Анімалогія, наука про лікування недугів за допомогою тварин, дає чітке пояснення того, яким чином завдяки представникам фауни покращується самопочуття, фізичний духовний стан людини. Спілкування з братами нашими меншими зцілює й тіло й душу, та слід визнати, що деяких з представників фауни «братами меншими» можна назвати хіба що за фізичними показниками, бо за рівнем розвитку і комунікативними здібностями вони наближаються до людей, а в окремих випадках їх інтелект перевершує рівень людського.

До прикладу, рівень інтелекту дельфінів вже давно визнано таким, що наближається до людей, а представники світу науки поволі приходять до думки, що надздібності цих ссавців перевершують людські. Аргументи науковців із Пенсільванського університету тільки підкріпили цю гіпотезу, а Джон Ліллі, вивчаючи фізіологію мозку дельфінів, назвав їх «паралельною цивілізацією».

Та в чому ж секрет інтелекту дельфінів? Розмір мозку дельфінів більший, ніж у шимпанзе. Ба більше, за складністю цей орган у дельфінів не поступається мозку людини, а нервових клітин у представників морської фауни навіть більше, ніж в людей. Справжньою сенсацією в науковому світі стали результати дослідів щодо мови дельфінів, їх здатності створювати словник для спілкування із обсягом, наближеним до людського − 14 тисяч сигналів, причому кожен дельфін має індивідуальний голос, темп і тембр мовлення.

294697_f496Шотландські вчені навіть стверджують, що у кожного дельфіна є власне унікальне ім’я, а Діана Рейс, професор психології з Нью-Йорка довела, що дельфіни впізнають себе у дзеркалі. Результати експериментів показали, що ці тварини здатні імітувати мову людини, а гамма їх звуків є багатшою за нашу. Вражає й здатність дельфінів ототожнювати себе у соціумі. Їх спільнота має складну структуру, а ще дельфіни схильні до самосвідомості і передачі набутих навичок одне одному.

Представник Пенсільванського університету Джон Ліллі вважає, що звуки дельфінів − це їх спроба «достукатись» до людини, таким чином примусити перейти на їх мову. Заради рівноваги: нещодавні дослідження науковців змушують дещо охолонути попередників у своїх напрацюваннях. The Wall Street Journal пише, що доктор Джастін Греггз Dolphin Communication у книзі «Чи розумні дельфіни» піддає сумнівам високий інтелект цих тварин. Він вважає мову дельфінів доволі обмеженою. Він допускає, що звуки, які видають ссавці можуть слугувати їм за імена, а також передавати стан і наміри, але мова дельфінів не має характеристик людського спілкування і не передає складної інформації.

До того ж розмір мозку дельфінів не може свідчити про прямо пропорційний розвиток інтелекту. Хто з світил науки найбільш наближений до розгадки таємниці інтелекту й мови дельфінів, і чи не призведуть їх дослідження до революційних відкриттів у галузі позаземних цивілізацій і зв’язків з космосом, а розглядаються й такі версії, час покаже, а поки дехто з науковців твердить, що дельфінів у силу їх розвитку слід вважати повноправними індивідуумами.

Підготувала Олеся Товт

Top