Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про Клуб Семи Вершин

Цікаве про Клуб Семи Вершин

vershynaНезважаючи на те, що різні гаджети тепер спрощують та урізноманітнюють наше життя, в світі є чимало людей, у яких жага до пригод не зникає – вони підкорюють вершини, здавалося б, неприступних гір. Найбільш безстрашні автоматично стають членами так званого Клубу Семи Вершин – ті, які підкорили найвищі гори семи континентів.

Ідея такого клубу виникла в американського мільйонера Річарда Басса, який тоді підкорив найвищу точку Америки – Мак-Кінлі ще в 1981 році. А перші члени клубу з’явилися вже в 1985 та 1986 роках, а все тому, що навіть така унікальна річ як Клуб Семи Вершин має два списки найвищих точок планети.

Перший варіант – “Список Басса”, до нього входять гори Джомолунгма або Еверест (Азія), гора Косцюшко (Австралія), пік Уінсон (Антарктида), Ельбрус (Європа), Кіліманджаро (Африка), Деналі (Північна Америка) та Аконкагуа (Північна Америка).

Другий варіант вважається престижнішим – це “Список Мессера”. Головна відмінність від попереднього – найвищою горою Австралії вважається не пік Косцюшко, а Пунчак-Джая (Нова Гвінея), яка ледь не вдвічі вища.

До слова, таке хобі є доволі дорогим, адже одне сходження обходиться в десятки тисяч доларів. Однак це не заважає людям різного віку та статі підкорювати ці вершини.

Так, наймолодшим членом Клубу Семи Вершин став Джордан Ромеро із США, якому на момент сходження на сьому вершину виповнилося 15 років 5 місяців і 12 днів. Найстаршим же став 71-річний  іспанець Карлос Соріа Фонтан. А першою жінкою, якій підкорилися всі сім вершин, була непалка Дзюнко Табеі – було це ще в 1992 році.

Ірина Сонячна

Top