Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про корінних американців

Цікаве про корінних американців

IndiansКорінними американцями, як відомо, є індіанці. В Америці ще до відкриття її європейцями була високорозвинена культура та власні цивілізації. І, як у кожного народу, нації чи просто племені, індіанці мають свої «цікавинки».

Мало кому відомо, що серед предків таких відомих людей, як Джоні Деп, Квентін Тарантіно, Камерон Діаз, Чак Норіс, були індіанці племені черокі.

Індіанці з племені тараумара вважають, що Бог їх створив із чистої глини, а «білих» людей створив сатана із суміші глини та попелу. Ось тому рай для білої людини – це пекло для цього племені.

Після кожної вистави драми «Рабіналь-ачі» на жертовнику індіанці майя вбивали одного з акторів.

Охоронцям, що були поховані разом з правителем Сипану 1800 років тому, перед смертю ампутували ноги, щоб ті не мали змоги «втекти» з могили.

У племені квакіутль, коли хтось із членів у іншого щось позичає або бере в борг, то він може залишити «під заставу» своє ім’я. І доки борг не буде повернено, доти інші члени племені не мають звертатися на ім’я нього.

У десантників Сполучених Штатів Америки є традиція викрикувати ім’я Джеронімо в момент стрибка з парашутом. Так звали вождя племені апачі.

Ще дещо цікаве про корінних американців. Індіанці черокі були рабовласниками. До речі найбільшими серед індіанців. Не рідко на їхній території траплялися повстання. Найбільше – у 1842 році.

99 % індіанців мають першу групу крові (80 % − індіанці Північної Америки) та позитивний резус-фактор.

Багато «червоношкірих» індіанців мають блакитнуватий колір шкіри.

У деяких племен індіанців існувала традиція ущільнення голови. Така ж була й в Давньому Єгипті.

У багатьох народів індіанців не прийнято називати ім’я людини, що вмерла, щоб не викликати її духу чи привида. Замість нього, використовується якась нейтральна характеристика або просто йому присвоюється інше ім’я. У деяких племенах той, хто назвав загиблого на ім’я, сам міг понести покарання у вигляді позбавлення життя.

У майже всіх індійських племен були бердаші. Їх вважали третьою статтю, тому що вони мали «дві душі». Жінки-бердаші ходили разом із сильною половиною на полювання тоді, як чоловіки-бердаші виконували жіночу роботу.

Top