Ви тут
Головна > Лайфстайл > Цікаве про кориду

Цікаве про кориду

Корида зародилась ще в доісторичну епоху. Першопочатково бій з биками носив суто ритуальний характер. На острові Крит археологи знайшли малюнки, на яких був зображений один з таких древніх ритуалів. Бикові протистояли нічим неозброєні акробати, які, ризикуючи власним життям, перескакували через нього. В подальшому корида почала розвиватись вже на території Піренейського півострова. Початок і середина двадцятого століття став часом, коли про кориду було написано величезну кількість книг, п’єс, знято безліч фільмів. Однак через надмірну жорстокість кориду заборонили. Останній бій з биками відбувся в Барселоні 25 вересня 2011 року.

Не всі знають, що жінки брали участь в боях з биками ще два століття тому. Один з боїв, в якому брали участь лише жінки відбувся в Мадриді 27 січня 1839. Найвідомішою жінокою-тореадором стала іспанка Пахуелера. Лише на початку XX століття, коли Іспанією стали правити фашисти, жінкам більше не дозволяли брати участь у кориді. Але 1974 жінки знову домоглися права виходити нарівні з чоловіками на арену і битися з биками.


Щоб навчитися мистецтву кориди піший тореадор повинен був починати навчання з десяти років, а кар’єру – з моменту свого повноліття.

Кар’єра тореадора не буває тривалою, в кращому випадку близько семи сезонів. Приблизно в сорок років тореадори назавжди покидають поле бою з биками. Це пояснюється найчастіше не віком, а тим, що тореадор, розтративши минулу витримку, спритність і юнацьку безстрашність, боїться отримати від бика смертельний удар.

Кар’єра кінного тореадора істотно відрізняється від кар’єри пішого тореадора, втім, як і підготовка. До того як вийти на арену зі своїм конем, майбутній кінний тореадор повинен навчитися дресируванню коней і відпрацювати тактику поведінки на арені зі своїм конем. Чоловіки-вершники виходять на пенсію в шістдесят років, а жінки – в сорок.

Як свідчить історична статистика кориди, яка ведеться з 1747 року, в результаті невдалих битв від рогів бика загинуло більш ніж 700 тореадорів.

Top