Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про космічні об’єкти

Цікаве про космічні об’єкти

За оцінками астрономів, наша галактика Чумацький Шлях – одна з мільярдів галактик Всесвіту. В Чумацький Шлях входить близько 200 млрд. зірок, наше Сонце – одна з них. Поперечна протяжність галактики – 100 тис. світлових років. Наша Сонячна система зовсім крихітна порівняно з Чумацьким Шляхом, який виразно видно із Землі в телескоп. До винаходу телескопу Чумацький Шлях люди бачили як розмиту світлу смугу на небі. Стародавні греки і римляни назвали його молочною річкою або молочною дорогою, звідси і виникла сучасна назву.

Коли Плутон був вперше відкритий, йому дали назву Планета Х, але потім вирішили змінити назву на більш конкретну. Ім’я Плутон було запропоновано Венецією Берні (Venetia Burney) – 11 річною школяркою в Оксфорді (Англія). Вона подумала, що це назва підійде такій холодній і темній планеті. Коли назву запропонували дослідникам, їм сподобалася ця ідея. Плутон був виявлений вісімнадцятий лютого у 1930 році молодим американським вченим, астрономом Клайдом Томбо.

Діаметр Юпітера в 11 разів перевищує діаметр Землі, а його обсяг – найбільший серед усіх планет Сонячної системи. Він міг би вмістити в себе тисячу таких планет, як наша! Сила тяжіння Юпітера настільки велика, що здатна навіть змінити орбіту комети, яка пролітає поряд, причому настільки, що комета може навіть покинути межі Сонячної системи.

Top