Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про лемурів

Цікаве про лемурів

Лемури – одні з найекзотичніших приматів у природі. Місцем проживання цих тваринок є острів Мадагаскар. У цей надзвичайний день ми розповімо вам дещо цікаве про лемурів.

Вони живуть зграями з 10-12 особин, не цікавлячись деревами, віддають перевагу посушливим лісам і значну частину часу проводять на землі. Лемурів рідко можна зустріти в зоопарках, надто важко їм пристосовуватися до неволі.

Цікаво, що котячі лемури – вегетаріанці, що віддають перевагу соковитим фруктам та ягодам.

Коли ці тваринки пасуться в траві, то дуже високо задирають свої хвости. Таким чином вони зможуть легко одне одного контролювати, та й загубитися їм буде важко.

Якщо комусь із зграї загрожує небезпека, то сигнали лемури передають за допомогою специфічного запаху. Тут в нагоді стає хвіст. Лемур притискає його до пахви, де розташовані пахучі залози, і потім дуже високо підіймає його. Таким чином він підтримує зв’язок з іншими членами зграї. З таким хвостом він не загубиться навіть у хащах.

Щодо різновидів лемурів, то їх дуже багато. Один із найбільших за своїми розмірами представник лемурів «сіфака» живе на Мадагаскарі. У нього яскраве забарвлення – чорно-біле хутро з коричневими плямами.

Не менш цікаві «істинні лемури», котрих називають ще «мишиними». Вони значно менші за сіфаку. Довжина їхнього тулубу становить 13 сантиметрів, а хвіст – 15. Цікавим є те, що ці лемури заздалегідь готуються до засухи, що доволі часто охоплює простори острову. Навколо свого хвоста вони відкладають жир, який потім дозволяє їм протриматися у засуху.

Пропонуємо вам також до ознайомлення цікаві факти про тварин.

Підготувала Євгенія Мороз

Top