Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про ліси Амазонки

Цікаве про ліси Амазонки

тропические-лесаДикі ліси Амазонки – одне з найзагадковіших та найчарівніших місць планети. Там досі проживають первісні племена, яким вдалось оминути всезагальний розвиток цивілізації і зберегти власну унікальну культуру. А екзотична різноманітність флори та фауни Амазонки приваблює вчених з різних куточків світу! Пропонуємо дізнатись, чим ще так приваблює ця загадкова місцевість та почитати цікаві факти про ліси Амазонки.

1. Амазонка бере свій початок на заході земель Південної Америки, але тече на схід через територію всього континенту. Амазонка починається недалеко від узбережжя Тихого океану, а впадає –  в Атлантичний. Протяжність Амазонки сягає більш як  6000 км, це одна з найбільших річок Землі.

2. Територія тропічних лісів Амазонки – це дві третини від загальної території всіх тропічних лісів планети.

3. Тропічні ліси Амазонки називають легенями Землі, адже за загальними підрахунками вчених, ці ліси поглинають приблизно 25% вуглекислого газу нашої планети.

4. Амазонія – басейн річки Амазонки займає понад 7 млн км2. Це територія, яка охоплює Колумбію, Еквадор, Бразилію, Венесуелу, Перу, Болівію, Гайани.

5. В тропічних лісах Амазонки, за підрахунками науковців-експедиторів, росте більш ніж 60 тис видів рослин. А 3 тисячі з них – види дерев. Вважається, що якщо умовно поділити територію лісів на гектари, то на одному гектарі не знайдеться навіть 2 дерева, що належать одному виду!н

6. Висота дерев тропічних лісів Амазонки сягає в середньому 50 метрів, але можна зустріти і 90-метрові рослини. Завдяки густині і висоті дерев верхнього ярусу, у тропічних лісах Амазонки завжди напівтемрява, тож рослини нижнього ярусу невисокі, недостача світла заважає їм рости вгору.

7. Ліси Амазонки інколи називають «королівством орхідей», адже там зустрічаються найрідкісніші види цієї квітки. Наприклад, в тропічних лісах ростуть орхідеї, діаметр квітки яких сягає майже метр!

8. Ліси Амазонки також називають «батьківщиною каучукового дерева», деревина якого характеризується еластичністю та водонепроникністю. Крім того, в Амазонці ростуть манго, папайя, ананаси та хлібне дерево.

9. Рослини лісів відрізняються незвично великими розмірами. Це спричинено поєднанням великої кількості тепла на вологості. Тільки уявіть, розмір квітки лілії може перевищувати 2 метри в діаметрі!

10. В лісах Амазонки мешкають племена, устрій життя яких не змінила цивілізація. Однак з кінця ХХ ст. ліси почали вирубуватися надто інтенсивно, по 1 млн дерев в день! Це призвело до розорення земель унікальних народів.

Підготувала Катерина Совенко

Top