Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про львівських левів

Цікаве про львівських левів

Місто з багатовіковою історією та великою кількістю легенд… Місто, яке, мабуть, знає кожен турист. Місто кави, шоколаду, дощу та кохання. Місто левів або просто Львів. Здавна у Львові шанують свою історію та символи міста, намагаючись зберегти їх. Тому насолоджуючись архітектурою та визначними пам’ятками Львова, складно не помітити велику кількість левів, що спостерігають за тобою з різноманітних споруд.

Нещодавно закінчили підрахунок львівських левів, що тривав 5 років. Юрій Гайда разом  із своєю дружиною та групою однодумців рахували і описували львівських левів та повідомили, що у місті є 4,5 тисячі зображень цих тварин.

Автор дослідження “Леви Львова” Юрій Гайда рахував істот з бронзи, гіпсу, каменю, а також − у смальті й на вітражах. Тепер група дослідників стверджує, що за кількістю левових зображень місто гідне книги рекордів Гіннеса. Але, на жаль, цей рекорд ще не зареєстровано.

Є цікавим той факт, що десята частика усіх левів знаходиться на трьох вулицях міста. Одна з цих вулиць розташована в самому серці Львова. І саме там, на проспекті Свободи, стоїть будинок під номером  11, на якому зосереджена найбільша кількість левів всього Львова. Цей будинок направду є найбільшим «лев’ячим» будинком у Львові. На ньому є аж 99 зображень цих істот!

Окрім проспекту Свободи, левів у Львові чимало на вулиці Городоцькій і Степана Бандери − 211 і 154 відповідно.

Головним левом Львова вважається лев, зображений на гербі  самого міста. Його історію  досліджував геральдист і історик Іван Сварник, а найбільшим можна рахувати лева біля Сихівського кладовища (майже 4 метри).

На флюгері, що знаходиться на майданчику Високого Замку, розташований лев, якого рахують найвище розташованим левом Львова (415 метрів над рівнем моря). Історія повідомляє, що ще з 14-го століття люди почали використовувати зображення левів у геральдиці, а найстаріша скульптура лева припадає на XIII – поч. XIV ст.

Слід зазначити, що у кожного лева своя історія та призначення. Одні здаються грізними та лихими, інші ж − лагідні та дружелюбні. Є леви-мрійники та спостерігачі, а є охоронці та мудреці, та, як не крути, символіка у всіх одна – королівська гідність.

Підготувала Яніна Запотічна

Top