Ви тут
Головна > Лайфстайл > Цікаве про людський організм

Цікаве про людський організм

Сьогодні ми розповімо дещо цікаве про людський організм. Зокрема, про те, чим насправді є апендикс, про цікаве психічне відхилення під назвою мікропсія та про те, чому ми закриваємо очі під час чхання.

У минулому столітті в деяких країнах у всіх дітей примусово видаляли апендикс, щоб уникнути виникнення апендициту в майбутньому. Лише нещодавно науковці виявили, що апендикс – це зовсім не рудимент. Він грає важливу роль в імунній системі людини, будучи своєрідним притулком для мікроорганізмів. Коли в кишечнику внаслідок хвороб гине природна флора, саме з апендикса приходить «підкріплення». З іншого боку, сьогоднішня медицина дозволяє відновити флору кишечника за допомогою ліків, так що ця функція апендикса є малозначимою.

Чи не найцікавішим серед психічних ушкоджень людини є мікропсія – стан, коли людина сприймає об’єкти і предмети істотно меншого розміру, ніж вони є насправді. Об’єкт зазвичай видається далеким або надзвичайно близьким. Це відхилення також називається синдромом Аліси в країні Див. Ось такий цікавий факт про людський організм.

Під час чхання людина, нехай і на частки секунди, закриває очі. Вчені поки не з’ясували причину цього явища. За однією гіпотезою, так організм захищає очі від мікробів і бактерій, що вилітають при чханні. За іншою, це частина загального рефлексу, адже при чханні скорочується багато м’язів не тільки в носі і на обличчі, але і по всьому тілу.

Top