Ви тут
Головна > Лайфстайл > Цікаве про людський зір

Цікаве про людський зір

zirСьогодні на сторінках Енциклопедії Корисного ви дізнаєтеся дещо цікаве про людський зір. Через те, що очі не мають нервових закінчень, вони не можуть мерзнути.

Райдужна оболонка ока в кожної людини різна, як відбитки пальців. Тому це може стати ще одним способом ідентифікації особи.

Ви не можете чхнути із закритими очима. Швидкість повітря при цьому становить 170 км/год, що створює тиск в носових пазухах, тому якщо ми не закриємо очі, то вони просто випадуть: )

Найрідкісніший колір очей – зелений. Людей з цим кольором очей 2% на планеті.

Чим кращий зір, тим довше людина проживе. Адже поганий зір може викликати зниження активності, серцево-судинні хвороби, діабет.

Всі щойно народжені діти є далекозорими. Вони не можуть сфокусуватися на предметі, що знаходиться ближче, ніж на 25 см від них.

Ще дещо цікаве про зір людини. Людина кліпає приблизно кожні десять секунд. Маленькі діти кліпають приблизно 1-4 рази на хвилину. Підраховано, що за все життя людини 5 років відводиться на кліпання.

Відомо, що у блакитнооких людей, на відміну від інших, найбільший ризик втратити зір в старості.

Коли ми засинаємо, температура в області очей піднімається на один градус. Коли просинаємося, все приходить в норму.ochi

І навіть тут проявляються так звані статеві різниці. Відомо, що чоловіки і жінки по-різному дивляться на світ. Чоловіки схильні бачити прямо перед собою на далекі відстані. Це обумовлено тим, що з давніх-давен чоловіки здобували їжу, полюючи. На полюванні потрібен саме такий «тип» зору. У жінок, як у берегинь домашнього вогнища, розвинений гарно боковий зір. І згадайте, як ви віддаєте жінці чисту сорочку, на вашу думку, а вона зі словами: «Яка брудна!» кидає її в пральну машину : )

Доведено, що за кольором очей можна визначити деякі риси характеру людини. Наприклад,  власники чорних очей − вольові, рішучі, енергетично сильні. Світло-карі очі свідчать про сором’язливість, мрійливість, схильність до самотності. Блакитні очі – ознаки романтичної, емоційної, чутливої натури.

Найкращий та найшвидший фотооб’єктив на планеті – кришталик людського ока.

Близько 1% людей у світі мають райдужні оболонки очей різного кольору.

Вага ж людського ока становить близько 8 грамів.

Дякую за увагу!

Top