Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про манго

Цікаве про манго

Манго спрадавна називають «королем фруктів». На те є низка причин, обумовлених величезною користю, яку отримує людина від споживання манго. Недолік тільки один – цей фрукт, дістати який можна тільки влітку, завозиться з Бірми й Індії. Однак користь манго для організму з лишком виправдовує його вартість.

Корисні властивості манго:

  • манго містить травні ферменти, що допомагають розщеплювати білок;
  • глутамінова кислота, присутня в достатніх кількостях в манго, корисна для дітей, оскільки сприяє поліпшенню пам’яті;
  • вживання манго допомагає пом’якшити шкіру і надати їй здорового вигляду. Також м’якоть манго при нанесенні її на шкіру обличчя на 10 хвилин допомагає розкрити забиті пори, тим самим допомагаючи в боротьбі з такою поширеною проблемою, як вугрової висип;
  • плід манго середнього розміру (приблизно 600 г) забезпечує третину добової потреби організму в калії, тому помітно знижує кров’яний тиск. Манговий сік, у свою чергу, сприяє зміцненню стінок судин, саме тому його можна сміливо використовувати в дієтотерапії атеросклерозу;
  • манго багатий на речовини, що мають яскраво виражені антиоксидантні властивості. Одна з них − каротиноїд криптоксантин, який знижує ризик розвитку пухлин.

Хоча манго і має цілу низку корисних властивостей, але вживати цей екзотичний фрукт слід з обережністю, оскільки манго − досить сильний алерген. Алергічна реакція на нього може проявлятися у вигляді лихоманки або кропив’янки. Крім того, манго категорично не поєднується з алкоголем. Так що ласувати цими плодами потрібно в міру.

Top