Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про Меркурій

Цікаве про Меркурій

110188_orМеркурій – перша планета Сонячної системи, проте, незважаючи на те, що ця планета знаходиться найближче до Сонця (відстань 58 мільйонів км), на її частину світло взагалі не потрапляє. Там вічна мерзлота. До речі, людина досі не побувала на іншій стороні Меркурія.  Сьогодні ми розповімо вам купу цікавих фактів про Меркурій.

Меркурій − найшвидша планета Сонячної системи. Навколо Сонця вона обертається приблизно за три земних місяці. А от швидкість руху планети навколо власної осі мала, порівняно зі швидкістю навколо Сонця. Один день на Меркурії складає 59 земних.

Ще дещо цікаве про Меркурій. На Меркурії не існують пори року.

[do action=”gear”]Планета названа на честь римського бога Меркурія, що ідентичний грецькому богу Гермесу, покровителю торгівлі. До речі, греки бачили не одну планету, а дві: Аполлон – планета, що з’являлася на сході, інша – Гермес, яка показувалася на заході.[/do]

Меркурій не має майже ніякої атмосфери, проте були знайдені маленькі її сліди – залишки Гідрогену, Аргону, Натрію, Калію та Оксигену.

Меркурій за своєю будовою схожий на Місяць. На ньому також є багато кратерів. І найбільший з них знаходиться саме тут. Ця планета не має власних супутників, а також кілець, як у Сатурна. Проте Меркурій має хвіст, схожий на комету. Його довжина складає близько 2, 5 мільйонів кілометрів.

Вчені припускають, що джерелом магнітного поля планети, є величезне залізне ядро.terrestrial_planets_600

Ближчими до Землі є Венера та Марс, проте Меркурій знаходиться біля Землі близько протягом довшого часу, ніж яка-небудь інша планета.

Саме на цій планеті можна спостерігати унікальне явище, коли сонце на небі зупиняється й починає крутитися в протилежну сторону. Це явище називається ефектом Ісуса Навіна. Пояснення : у певний час на певному відрізку своєї орбіти швидкість кругового руху планети стає меншою за швидкість руху орбіти.

Це ще не всі цікаві факти про Меркурій. Ця планета є найменшою земної групи. Менші радіуси мають тільки супутник Сатурна Титан та супутник Юпітера Ганімеда. Щільність Меркурія не набагато менша за щільність Землі, тому, врахувавши цю інформацію та розміри планети, вчені дійшли до висновку, що до складу цієї планети входить значна кількість металів.

До речі, доказів існування життя на цій планеті немає. Хоча, яке життя може виникнути там, де вдень температура піднімається до + 430 градусів за Цельсієм, а вночі знижується до  – 180 градусів. Це спричиняється тим, що планета майже не має власної атмосфери, тому тепло не затримується на її поверхні.

Доведено, що лід може існувати на поверхні Меркурія тільки на глибині в кратерах, що знаходяться постійно в затінку.

Як не дивно, але Сонце на горизонті Меркурія з’являється на зовсім малий термін. Це явище пов’язане із витягнутою еліптичною формою орбіти планети.

Top