Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про мікроби

Цікаве про мікроби

Енциклопедія Корисного розповість вам дещо про істот, які оточують вас кожної миті вашого життя. Напевно, ви рідко про них задумуєтеся, але дарма! Отже, цікаве про мікроби:

Мікроби живуть і розмножуються всюди, майже в будь-яких умовах. Мікросвіт надзвичайно різноманітний. Є бактерії-«велетні», що досягають в довжину двох-трьох міліметрів, і є дрібні віруси, які вимірюються частками мікрон. Різноманітність їх форм вражає.

Вперше люди дізналися про існування мікроорганізмів більше 150 років тому, в XIX столітті. У той час у вчених з’явилася можливість на власному досвіді переконатися в їх існуванні. Спостерігали за ними за допомогою перших оптичних приладів – звичайних луп, що давали збільшення всього в кілька сотень разів. Найбільший внесок зробив в науку про мікроби відомий француз Луї Пастер.

Першою людиною, що побачила мікроби, був голландець Антоні Ван Левенгук. За допомогою власного мікроскопа Левенгук з подивом виявив величезну кількість невідомих живих мікроорганізмом у краплі води. Світ був вражений відкриттями Левенгука: виявилося, що мікроби є практично у всьому, що нас оточує!

Прилади відзначали присутність мікробів у вкрай розріджених шарах атмосфери на висотах у декілька десятків кілометрів. В океані їх знаходили на глибині 10 000 метрів. Існують бактерії, які переносять температуру кипіння води протягом двадцяти годин. Мікроорганізми живуть в льодах Арктики і деякі з них не гинуть навіть в атмосфері рідкого гелію, температура якого близька до абсолютного нуля (273,16 градуса нижче звичного нам нуля градусів за Цельсієм).

Мільйонами років мікроорганізми заселяють цю планету, вони живучі і всюдисущі тільки з однієї причини – мікроорганізми можуть пристосовуватися до навколишнього середовища, активно реагувати на його зміни і вступати у взаємодію з усіма живими формами, які населяють планету.

Top