Ви тут
Головна > Лайфстайл > Цікаве про мови світу

Цікаве про мови світу

Нещодавно ми розповідали вам дещо цікаве про українську мову. Тепер настала черга дізнатися кілька цікавинок про мови світу та відкрити для себе захоплюючі мовні традиції.

Як ви гадаєте, чи у всіх мовах розрізняють великі та малі літери? Як не дивно, у світі існує єдиний виняток – грузинська мова. В алфавіті цієї мови усі літери маленькі.

Мови народів світу розрізняються поміж собою не лише суто мовними особливостями, але й певними позамовними рисами. Це, приміром, відстань, що встановлюється між учасниками розмови. Цікавий факт, що найбільша дистанція між співрозмовниками традиційна для естонців та фінів, а найменша — в італійців та іспанців. Вочевидь, невеличка відстань пояснюється запальним темпераментом теплих країн.

Інші цікаві факти про мову:

  1. Явище багатозначності є надзвичайно поширеним у багатьох мовах світу. Наприклад, в англійській одна тисяча найуживаніших слів має цілих 25 тисяч значень!
  2. Крім надзвичайно поширених у світі мов, якими спілкується багато мільйонів людей, існують і так звані мови-карлики. До прикладу, лімською мовою спілкуються всього двісті чоловік, що проживають у Латвії.
  3. У Європі майже півмільярда жителів, які спілкуються 120 мовами.
  4. В Австралії 300 000 аборигенів існують як 500 племен, і кожне з них має свою мову.
Top