Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про мух

Цікаве про мух

muhaКомахи, а особливо мухи, у теплу пору року є частими гостями у квартирах, тому настав час дізнатися більше про звичну для всіх комаху – муху.

Цікаво, що навіть якщо у приміщенні, куди залетіла муха, немає зовсім нічого їстівного, комаха почуватиме себе комфортно, адже мухи невеликі і легенькі (тисяча дорослих мух важать ледь 30 г), тому обов’язково знайдуть чим харчуватися.

До речі, тверду їжу мухи не їдять, адже в них немає зубів, натомість вони харчуються рідинами, які вони всмоктують за допомогою хоботка.

Щодо різновидів мух, то їх на планеті цілих 750 тисяч видів, але експедиції вчених досі відкривають нові види цих фактично всюдисущих комах.

Цікаво, що мухи становлять небезпеку для людини. Але яку? Відомо, що звичайна кімнатна муха не кусається, втім, на її лапках і тільці є волоски, а язик мухи має липкий слиз, тому до мухи весь час прилипає всеможливий бруд. Отже, на тілі мухи можуть бути небезпечні бактерії, які разом з їжею, на якій посиділа муха, можуть потрапити до організму людини.

Ще дещо цікаве про муху. Цікаво, що у мух та метеликів смакові рецептори розташовані … на лапках.
Вчені виявили, що мухи зазвичай живуть біля тих міст, де вони вивелися, але під дією вітру вони можуть переміщуватися на відстані до 45 кілометрів!

Чималу небезпеку для людини становить муха цеце. У Центральній Африці водиться цілих 20 різновидів мухи цеце. Ця комаха харчується кров’ю теплокровних тварин і людини. Деякі з мух цеце є збудниками небезпечної “сонної хвороби”. Найчастіше цю муху можна зустріти у прибережних чагарниках рік та озер, а також в саванах і тропічних лісах. Цікаво, що активніше мухи цеце нападають на людей, які носять темний одяг.

Ось такі цікаві факти про мух ви дізналися сьогодні разом з Енциклопедією Корисного!

Підготувала Юлія Куцай

Top