Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про музичні інструменти

Цікаве про музичні інструменти

Гра на повітряній гітарі
Гра на повітряній гітарі

Напевно, всі люблять живу музику. Та й всім відомо те, що аби навчитися грати на будь-якому музичному інструменті, потрібно прикласти досить багато зусиль. Це важка та клопітка справа. А у цій статті ми розглянемо декілька цікавих та кумедних фактів про музичні інструменти, про які, можливо, не знають і самі музиканти!

Вчені вважають, що найстаршим музичним інструментом є струнні. Першим таким інструментом був мисливський лук. Саме звучання тятиви наштовхнуло людей на створення повноцінного струнного інструменту – арфи. Але найстаршим музичним інструментом, який дійшов до наших часів, був духовий, а саме флейта (винайдена більше 35 тисяч років тому).

Найжорстокішим музичним інструментом вважався так званий «котячий клавесин», на якому полюбляли грати при дворі іспанського короля Філіпа ІІ. Котів саджали в 14 камер цього музичного інструмента так, щоб голови були ззовні, а хвости знаходилися безпосередньо під клавішами. Таким чином, коли «музикант» натискав на клавіші, металевий гвоздик ранив хвіст бідолашної тварини. Так вигравали різні мелодії. Чому ж довелося страждати саме цим пухнастим тваринкам? А тому що в ті часи котів вважали спільниками диявола.

В Англії 19 століття було прийнято закривати ніжки піаніно чохлами, щоб не викликати непристойних думок у пристойних дам.

Арфа
Арфа

Ще деякі цікаві факти про музичні інструменти. Сумарний натяг всіх струн правильно налаштованого піаніно становить 7 тонн!

Ніхто не може довести чому, але факт залишається фактом: струни для скрипки краще робити з волосин світлого кольору, тоді звук буде м’якшим.

Виявляється словом «базука» раніше називали духовий інструмент, що нагадував за формою тромбон, а лише в часи Другої світової війни, коли американські солдати отримали новий гранатомет, схожий на музичний інструмент, почали називати базукою зброю.

Неймовірний факт: Лео Фендер, людина, що створила найвідоміші у світі електрогітари, не вмів не те що грати на цьому струнному інструменті, а й правильно його налаштувати.

До речі, у Фінляндії навіть проходить спеціальний чемпіонат для гри на повітряній гітарі (кожного року!). Учасники спочатку виступають з власними номерами, а потім мають імпровізувати під ту мелодію, яку дають кожному з них судді. Переможцем стане найбільш артистичний, активний та технічний.[do action=”gear”]Найбільш демократичним музичним інструментом вважається так звана повітряна гітара. Музиканту не потрібно спеціально навчатися гри на цьому інструменті, достатньо лише копіювати рухи та гру справжніх музикантів[/do]

Винахідник саксофона своє творіння назвав мундштучним офіклеїдом. Назву для цього духового інструмента запропонував відомий композитор Гектор Берліоз, що мав дружні стосунки з творцем інструмента Адольфом Саксом (напевно, набридло кожного разу вживати два складних для вимови слова).

Семиструнний різновид гітари у всьому світі називають російською гітарою. А у самій Росії цей інструмент має назву циганська гітара.

Top