Ви тут
Головна > Лайфстайл > Цікаве про м’язи людини

Цікаве про м’язи людини

m-yaziОрганізм людини − довершений механізм, який злагоджено працює фактично впродовж 100 років. Всю життєдіяльність людського тіла забезпечують системи органів, які відповідають за певні функції. Це і кровоносна, і нервова, і опорно-рухова, і харчова, і видільна, і звісно ж м’язова. Саме вона забезпечує постійний рух нашого тіла і можливість виконувати роботу. Отже, сьогодні ми поговоримо про м’язи людини.

Уявіть собі, наш організм має понад 600 видів м’язів, і все це багатство займає близько 30% тіла.  М’язи бувають як величезними, стегновий, так і міліметровими. До таких відносять м’яз, що знаходиться в середньому вусі і підтримує стремено (кістка).

Обличчя людини має близько 10 підгруп м’язів. Всі вони слугують для вираження емоцій: 17 для посмішки, 43 для кислої міни : ) Щелепні м’язи, що пережовують їжу, яку ми вживаємо, кожного дня “качають” до 72 кг! Це неймовірний факт, але найбільшу силу прикладає жувальний м’яз, і саме його визнали найсильнішим з усіх м’язів нашого організму.

Язик заслуговує окремої уваги як єдиний м’яз людського  тіла, який прикріплений лише одним боком. Також язики мають свої унікальні незвичні візерунки − “відбитки”, майже такі як на пальцях.  Медицина використовує даний орган як індикатор захворювання. Так, якщо колір вашого язика не блідо-рожевий, чи  має специфічний наліт, то негайно зверніться за консультацією до лікаря.

Ще дещо цікаве про людські м’язи. Серце − теж унікальний орган. Він займає одну двохсоту маси людського тіла, має об’єм в людський кулак. Серце − двигун людини, який працює в 20 разів швидше за інші органи. Так, в день він продукує до 100 000 ударів, а один цикл кровообігу відбувається в середньому за 25 секунд.  Серце здатне забезпечувати кров’ю всі клітини організму, окрім ока, а їх у нашому тілі 75 трлн.

Дивовижно, найрухливіші кінцівки − пальці, не мають м’язів. Рух ними здійснюється за допомогою інших м’язів, в долонях та в передпліччі, з’єднаних із кістками сухожиллями.

Цікавий факт, людина ніяк не може лизнути лікоть,чи чхнути із закритими очима. Все через специфіку людських м’язів. До речі, людські м’язи найкраще працюють після 13.00!

Підготувала Гордієнко Тетяна

Top