Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про найхолодніші місця планети

Цікаве про найхолодніші місця планети

АнтарктидаЗдебільшого люди мріють про країни, де увесь рік тепло, ростуть екзотичні фрукти та можна ходити в легкій одежі. Однак є романтики, для яких справжня краса природи помітна лише взимку. Тож їх манять самі ті краї, де сніги лежать ледь не завжди.

Норвегія

Ця північна країна має власний рекорд найнижчої температури – мінус 56 градусів, хоча насправді в січні тут буває доволі тепло – від -3 до +1 градусів.

Казахстан

Найхолоднішим місяцем тут традиційно є січень, в середньому до -20 градусів. Хоча найнижчою температурою були всі -40. Подекуди в Казахстані сніг лежить від серпня до початку червня.

США

Найхолоднішим штатом є Аляска – до -62 градусів взимку. А от на континентальній частині рекорди б’є Монтана.

Ісландія

Найзахідніша країна Європи надзвичайно низькими температурами не вражає, однак в середньому тут майже цілий рік 0 градусів.

Гренландія

Територія “зеленої країни” на 85% вкрита кригою. Тому сонячне проміння, яке сюди потрапляє, землю все рівно не прогріває. Як наслідок – до -25 градусів влітку та до -60-70 градусів взимку.

Монголія

Ця азійська країна відома своїми довгими зимами, які тривають від перших чисел листопада і аж до кінця березня. Температура в середньому опускається до -40, через що вода в озерах замерзає майже до самого дна.

Фінляндія

Батьківщина Санти здебільшого не є дуже холодною. В середньому взимку буває -10 градусів. Однак бувають і рекордні -40 градусів.

Канада

На півночі країни температура взимку може опуститися і до -34 градусів.

Росія

Сибір в 1926 році подарував цій країні своєрідний рекорд північної півкулі – 71 градус із знаком “мінус”.

Антарктида

Оскільки тут завжди сухо та надзвичайно вітряно, найнижча температура, яку зафіксували прилади, опустилася до -91 градуса.

Автор: Ірина Сонячна

Залишити відповідь

Top