Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про населення США

Цікаве про населення США

usa_peopleСполучені Штати Америки у площі розтягнулись на 9,5 млн кв. км., на цій території проживає 5% від усього населення планети, а саме − 320 млн людей. Заради правди слід зазначити, що хоча Енциклопедія Британіка повідомляє про те, що розміри американських територій не перевищують 9,5 млн кв. км., а за розміром країн світу США перебувають на четвертому місці, дані Всесвітньої книги фактів ЦРУ із включенням до цієї площі територіальних вод, що у підсумку складає 9,8 кв.км., дозволяють штатам претендувати на третє місце за розміром країн у світі.

Більшість сучасних американців, а це 82%, проживають у містах та приміських територіях, а уперше нога людини ступила на територію північно-американського континенту близько 10 тисяч років тому. Це могли бути племена індіанців, які перебралися на Аляску з Сибіру, водночас претендувати на статус корінних могли б нащадки племен, які ще раніше дістались Америки через Берінговий перешийок.

У X столітті, задовго до Христофора Колумба, Америку для себе відкрили норвезькі вікінги. Вже у XVII—XX ст. американські землі масово наводнили переселенці з Європи та Африки, що, власне, призвело до кардинальних змін етносу.

[do action=”gear”]Корінне населення Штатів, індіанці, отримали право вважатися громадянами США тільки у 1924 році.[/do]

Ще дещо цікаве про населення США. У США люди переважно спілкуються англійською мовою, вірніше, використовують її американський варіант і це при тому, що англійська мова не має статусу державної. Ба більше − такого поняття як державна мова у США взагалі не існує.

Свою офіційну назву, Сполучені Штати Америки, країна отримала 4 липня 1776 року, вписавши її у декларацію про незалежність, однак іноді Штати неофіційно називають Колумбією, на честь першовідкривача Христофора Колумба.

Сучасні американці звикли до життя у кредит, який оформлюють на будь-що − від побутової техніки і автомобіля до житлової і комерційної нерухомості. Тим більше, що іпотека обходиться населенню США порівняно не дорого, в середньому під 6% річних і терміном до 30 років.

usa-citizensЗагалом більше 90% громадян США щомісячно сплачують по відсотках за кредитними зобов´язаннями. І ще один нюанс − американцям вже від повноліття зручніше жити на власних квадратних метрах, які вони, найчастіше, винаймають, тому ледь не половина (40%) житлових приміщень в Америці перебувають у статусі здачі/оренди.

Сприятливе фінансове становище населення Штатів дозволяє майже усім родинам (90%) користуватись індивідуальним автотранспортом, а багатьох американських сім´ях машин є кілька. Загалом же одночасно по дорогах Америки їздять більше 125 мільйонів автомобілів. Водночас в Америці хизуватись заможністю вважається дурним тоном.

Навпаки, успішні американці, прагнучи продемонструвати свою демократичність, обирають одяг недорогих брендів. Це вважається хорошим тоном, а от приводом до привселюдного сорому може стати ухиляння від сплати податків.

Право називати себе американцем закріплено лише за дітьми іммігрантів, що народилися у США, однак це не заважає багатонаціональному населенню засновувати, обживатись і популяризувати власні масштабні осередки культури.

Патріотизм і гордість за свою країну − це спільна риса для американців, однак вони пам´ятають, що їх предки колись прибули освоювати відкриті мореплавцями території і радо розкажуть, з якої частини Європи родом їх пра-пра-прадід.

Top