Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про новорічні прикраси

Цікаве про новорічні прикраси

новорічні прикрасиМи з дитинства очікуємо на Новий рік та Різдво, передчуваючи не лише гору казкових подарунків, але й прикрашання оселі та ялинки новорічними прикрасами. Та чи задумувалися ви коли-небудь, яка історія новорічних прикрас?

Сьогодні Енциклопедія Корисного розповість вам дещо цікаве про новорічні прикраси.

Звичай прикрашати ялинку виник багато століть тому. Існувало повір’я, що в деревах живуть духи, від яких залежать майбутній урожай і доля кожної людини, тому духів потрібно було задобрити різноманітними подарунками.

Німецькі сім’ї перейняли цей звичай, але прикрашали замість дерева рослинами та іншими предметами дерев’яну піраміду. У Латвії приблизно в 1510 році ялинка прикрашалася трояндами, а у 1605 році в Страсбурзі зелене дерево було вперше принесено в будинок і прикрашено паперовими трояндами, вафлями, горіхами, запаленими свічками та цукерками.

Не менш цікавим фактом про новорічні прикраси є той, що до середини 1800-их років ялинки прикрашали їжею – родзинками, цукерками, горіхами, печивом, кренделями з сіллю, фруктами. Головною прикрасою ялинки були яблука – найкрасивіші відбирали з осіннього врожаю і зберігали спеціально до Різдва. Пізніше декоративні новорічні прикраси включали в себе пофарбовані яєчні шкаралупи та золочені смерекові шишки. Вершини дерев наряджали прапорцями, ангелами або зірками. До 19-го сторіччя в якості ялинкових прикрас з’явилися іграшки, дзвіночки, гірлянди та паперові композиції.

Німеччина забезпечувала весь світ великою кількістю новорічних прикрас. Нюрнберг в Баварії виробляв металеві новорічні прикраси на експорт. Виготовлялися унікальні прикраси, такі, як метелики, зірки, мініатюрні музичні інструменти і бурульки зі срібної фольги. Дрезден та Лейпциг в Німеччині виробляли рельєфні паперові або картонні новорічні прикраси.

Кулі на різдвяних ялинках з’явилися через неврожай яблук. Склодуви невеликого німецького містечка вирішили зробити тимчасову заміну і замість яблук виготовили кулі, які повинні були зображати на ялинці традиційні яблука. Так у Німеччині почалося створення новорічних прикрас із тонкого скла. Згодом німецькі скляні прикраси стали настільки популярними, що скляні прикраси та подарунки виробляються і до цього дня.

Перша Світова війна зруйнувала повноцінну торгівлю, тим самим закінчивши панування німецької промисловості в області виробництва ялинкових прикрас. Британські та американські компанії з введенням нових технологій почали виготовляти більш дешеві новорічні прикраси. У 1939 році Корнінг зауважив можливість масового виробництва скляних прикрас. Нові технології дозволяли зробити фігури Санта-Клауса, дитячих героїв, квіти та інші художні композиції.

У середині 1900-их років винахід пластмаси закінчив еру скла і дав новий виток виробництва новорічних прикрас. Цей матеріал дозволив розкритися творчому потенціалу виробників ялинкових прикрас у створенні нескінченного розмаїття крихітних мініатюр, ангелів, фігурок, що зображують всі верстви суспільства, героїв мультфільмів та інших персонажів, виготовлених за технологією виплавлення пластмаси. Сніжинки, зірки і хрести також виготовлялися за допомогою нової технології.

Вартість пластмасових новорічних прикрас – відносно низька, що дозволяє усім бажаючим купувати велику кількість новорічних прикрас пропорційно до свого бюджету.

Top