Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про Нью-Йорк

Цікаве про Нью-Йорк

new-yorkСпочатку місто мало назву «Новий Амстердам», але після того, як місто захопили англійці, його перейменували в Нью-Йорк – вияв поваги до герцога Йоркського. Нью-Йорк – місто, що розташоване в однойменному штаті. Але воно не є його столицею. Столиця штату Нью-Йорк – місто Олбані.

Місто перетинається шестирядними шосе, перехресть немає. Тому якби не автомобільні затори, місто легко можна було б перетнути за якісь півгодини, незважаючи на зовсім не маленькі розміри.

Із восьми мільйонів міста половина жителів проживає в Брукліні ( до 1901 року цей район вважався окремим містом ). Всього величезний Нью-Йорк поділяють на 5 районів : Бруклін, Мангеттен, Квінс, Бронкс, Стейтен-Айленд. До речі, це – найбільше місто Сполучених Штатів Америки, що із прибічними територіями утворює «Великий Нью-Йорк» з населенням у 20 мільйонів. Це місто також є одним із найбільших мегаполісів світу.

Цікаво те, що жителі можуть і не звернути увагу на людину, що лежить на вулиці через погане самопочуття і т. д. Але тільки-но вона попросить про допомогу, то охочих виявиться багато. Цікаво те, що коли хтось викликає невідкладну допомогу, то приїжджають поліція, швидка та пожежна служба. Хто перший приїхав, той і надасть допомогу.

[do action=”gear”]Більшість мешканців Нью-Йорка принципово не ставлять на свій Wi-Fi пароль. Тобто кожен бажаючий зможе отримати доступ до Інтернету[/do]

Середньостатистичний ньюйорківець віддає більше половини своїх доходів у вигляді податків. Адже міський бюджет міста складається саме з податків, які сплачують городяни.     new-york-city

Ще дещо цікаве про Нью-Йорк. Більша половина всього пива, яке купують у місті, випивається протягом шести днів: день фінальної гри американського футбольного чемпіонату та за 5 днів національних свят. Більшість мешканців Нью-Йорка принципово не ставлять на свій Wi-Fi пароль. Тобто кожен бажаючий зможе отримати доступ до Інтернету.

У Нью-Йорк нараховані 30 000 тисяч людей, що проживають на вулиці. Цікаво те, що лише 3 % з них не можуть впоратися з матеріальними труднощами. Інші ж 97 % ведуть такий спосіб життя з власного бажання. Більшість бездомних проживає в Мангеттені. Про них у місті піклуються: кожного для у визначених місцях ці люди отримують їжу, нічліг.

Які ще цікаві факти нам відомі про Нью-Йорк? Найдешевші сигарети тут коштують приблизно 15 доларів, тому паління – дорога звичка для мешканців міста. Також там заборонено палити в громадських місцях.

Кумедно, але Нью-Йорк не відвідують кандидати в президенти з передвиборчими кампаніями, адже так повелося, що місцеві жителі голосують за демократів. Тому республіканцям там робити нічого, а демократи й так знають, що за них проголосують.

У кожному штаті США існують свої правила дорожнього руху. У Нью-йорківських зазначено лише 8 дорожніх знаків.

Щороку тут знімається більше 200 серіалів та фільмів. Щороку місто відвідують 46 мільйонів туристів. За цей час вони витрачають  біля двадцяти восьми мільйонів доларів.

Висота Статуї Свободи – 46, 05 м. На неї можна також піднятися, але для цього потрібно подолати 354 сходинки.

Ось таку порцію цікавинок про Нью-Йорк ви дізналися сьогодні на сторінках Енциклопедії Корисного!

Top