Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про освіту в США

Цікаве про освіту в США

У Сполучених Штатах відсутні єдині державні стандарти, які б контролювали систему освіти. Акредитацію американські університети проходять не на державному рівні, а в комерційних компаніях.

Крім того, в кожному штаті побутують свої правила оцінювання та акредитування вишів. Та все ж вища освіта в США вважається однією з найякісніших у всьому світі.

Усього в США функціонують більше, аніж 3 000 вишів. В їхніх стінах навчаються більше 515 тис. студентів-іноземців щорічно. Щодо вартості навчання, то вона становить кругленьку суму.


Академічний рік зазвичай починається в серпні або вересні і триває до травня або червня. Для іноземних студентів найкращий час розпочати освіту в США – це осінь.

Більшість нових студентів починає навчання саме восени, тому вони мають змогу добре познайомитися один з одним. До того ж, більшість курсів зазвичай тривають протягом академічного року, тобто починаються восени і закінчуються навесні.

Основною формою навчальних занять в університетах США є лекція, яка читається для потоків, які часто налічують до тисячі студентів. Окрім лекцій, студенти зобов’язані відвідувати дискусійні заняття (семінари), а студенти наукових факультетів і шкіл також повинні проводити певний час у лабораторіях.

Протягом семестру студент зобов’язаний підготувати кілька письмових робіт. Поняття «академічна група» не існує, адже кожен вчиться за індивідуальною програмою і відвідує лекції за вибором. Це є однією з головних особливостей освіти США.

Часто кожному студенту перед лекцією видається її конспект, тому студент звільняється від ведення конспекту у звичайному розумінні. Триває лекція від 50 хвилин до двох годин, перерва – 10 хвилин.

Серед найпопулярніших напрямків, які обирають студенти американських вузів – бізнес, економіка, право, дизайн, фінанси, аерокосмічні технології, астрофізика і астрономія, біохімія і молекулярна біологія, біомедицина, комп’ютерні технології, молекулярная генетика, океанографія, політологія, статистика і багато інших.

Top