Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про панд

Цікаве про панд

slideshow-1.1Мрієте про найідеальнішу в світі роботу – обіймати та перевертати малечу великої панди? Достойна мета! Однак спершу варто познайомитись із цією твариною поближче.

1. Велику панду вчені виявили лише в 1869 році і спершу вирішили, що це… великий єнот. І лише через багато років з’ясували, що ця тварина – ведмідь, допомогли в цьому тести на генетику.

2. Панди їдять не лише бамбук. Хоча варто погодитись, що ця рослина є основою їх раціону, та все ж називати чорно-білих ведмедиків вегетаріанцями не варто. Вони з легкістю можуть з’їсти маленьких тваринок та пташок, яйця і комах. Вони таким чином поповнюють запас білка в своєму організмі.

3. Малюки великої панди при народженні білого окрасу і важать, як пачка чаю – 140 грамів. Але вже за тиждень їхнє хутро стає чорно-білим, а за три місяці вони важчають до 3-4 кілограмів.

4. Панди люблять простір. Щоб жити на повну, їм потрібно мати 7-11 квадратних кілометрів на кожну особину.panda_yun_zi_01

5. Панди живуть на території лише п’яти країн: М’янми, Китаю, Індії, Непалу та Бутану. Саме на території цих країн є масштабні бамбукові зарості, так потрібні цим ведмедям.

6. У панд є по шість пальців на кожній із лап. Шостий пальчик допомагає тварині триматися за пагон бамбука.

7. Купити велику панду неможливо. А от взяти в оренду – без проблем. Всього за мільйон доларів КНР дасть вам чорно-біле чудо на цілий рік. Але якщо ваша панда народить малечу, то вони вважаються власністю республіки, і їх потрібно буде віддати назад для відновлення генофонду.

8. В середньому велика панда живе 14-20 років. А от в неволі тривалість її життя іноді може досягати 26 років.

Автор: Ірина Сонячна

Top