Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про перлини

Цікаве про перлини

Прикраси з перлин споконвіку вважалися найвитонченішими, адже личать усім жінкам без винятку. Але чи багато ми знаємо про те, як утворюються перли? У цей прекрасний день Енциклопедія Корисного поділиться з вами інформацією про перлини.

Напевно, ви знаєте, що перлинки утворюються у мушлі молюском. Більш того, будь-який молюск із мушлею може виростити перлину, але перлини з перламутровим відблиском зустрічаються в природі дуже рідко.

Справа в тому, що для створення такої перлини необхідне втручання ззовні – якийсь подразник (піщинка , паразит і т.п.), якого молюск в прямому сенсі слова заживо ховає всередині перламутру. Тонкі перламутрові плівки нашаровуються одна на одну, в результаті чого й утворюється перлина чарівної краси.

Перламутрова перлина складається з арагоніта (агрегат карбонату кальцію) і з рогової речовини, тобто в перлах поєднується мінеральна речовина з органічною, причому мінеральні компоненти перлів поділяються органічними і не стикаються один з одним.

Залежно від місця походження, перлина може бути як морською, так і прісноводною, а залежно від способу виникнення, перлини поділяються на природні і культивовані. Природні перлини останнім часом зустрічається надзвичайно рідко, адже потрібно вбити сотні молюсків, щоб знайти хоча б одну дорогоцінну перлину.

Набагато зручніше культивувати перли – процес фактично той же, відмінність лише в тому, що людина штучно вводить у мушлю молюска подразник, як правило це частина тканини іншої устриці. Процес утворення перлин зазвичай триває від двох до семи років.

Ще дещо цікаве про перли. У Китаї перли використовувався ще в 22 столітті до н.е., причому носити його мали право лише високопоставлені чиновники і імператор.

У Стародавньому Римі імператори Цезар, Нерон і Калігула божеволіли від перлинних ниток, міняючи великі перлини на золото. А цариця Семіраміда носила сім ниток рожевих перлів.

У державах Південної Америки перлами прикрашалися навіть стіни і стелі будинків, завойовники знаходили в храмах цілі кімнати, заповнені сріблястими кульками. У Європі до 15 століття перлина була найдорожчою поміж усіх ювелірних камінців.

Top