Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про підсніжники

Цікаве про підсніжники

71094442З першими проявами весни  природа дарує нам дивовижні квітипідсніжники. Кожен з нас хоча би раз у своєму житті насолоджувався красою цих квітів, але не кожен знає, які таємниці вони приховують. Ось декілька цікавих фактів про проліски:

Цибулини підсніжників отруйні

Хоч підсніжники виглядають крихкими, але вони вміють себе добре захистити. Їх цибулини отруйні, так що жоден гризун не сміє їх чіпати. Цибулини підсніжника містять речовини, які становлять небезпеку і для людини.

Підсніжник символізує надію

Про проліски говориться, що вони символізують надію, дружбу, невинність, чистоту і смирення. Мовою квітів підсніжник означає надію.

Існує понад 100 видів підсніжників

На перший погляд всі проліски, однакові, але це не так. У всьому світі існує понад 100 видів пролісків. Наприклад, є різновид, у якої пелюстки трохи викривлені, в іншого виду пелюстки мають форму кулі. Є деякі менш поширені сорти пролісків, у яких квіти вдвічі  більші, ніж у звичайних пролісків, або інший сорт, який цвіте і навесні, і восени.

Підсніжник пророкує смерть

Для тих, хто вірить у забобони, підсніжник не привід для радості. Існує легенда, яка говорить про те, що молода дівчина знайшла свого нареченого мертвим, а поруч з ним знаходився пролісок.

Підсніжник − перша квітка земліkvitka

Є багато легенд про підсніжники, але тільки в одній говориться, що він був першою квіткою на Землі. Згідно з міфом, коли Бог вигнав Адама та Єву з Раю, була зима, і земля була вкрита товстим шаром снігу. Коли Єва йшла через сніг, вона почала замерзати,  плачучи за красою райського саду. Щоб полегшити душевний біль, Бог перетворив кілька сніжинок в квіти підсніжника.

Пролісками можна лікувати хворобу Альцгеймера

Дослідження показують, що ця квітка може допомогти в лікуванні хвороби Альцгеймера, у зв’язку з активною дією галантаміну, який в ньому міститься. Це речовина, яку вчені ще вивчають, щоб відкрити його лікувальний потенціал.

Занесення до Червоної книги

Деякі види пролісків занесені до Червоної книги. За законом можна продавати тільки ті, які були вирощені в теплицях і мають відповідний сертифікат.

Top