Ви тут
Головна > Лайфстайл > Цікаве про почерк

Цікаве про почерк

imagesВідомо всім, що почерк людини є суто індивідуальним, тому без сумніву його можна вважати дзеркалом душі. Через те, що стилістика написання тексту є несвідомим процесом, досконало підробити почерк іншої людини не вдасться − досвідчений експерт здатен виявити огріхи. Сьогодні Енциклопедія Корисного розповість вам дещо цікавеньке про почерк.

Навряд ви знали, що почерк людини напряму залежний від діяльності мозку, тому будь-які зміни в характері людини несуть і зміни в особливостях письмового відображенні тексту. Графологи, спеціалісти, що розуміються на почерку людини, вважають свою галузь мистецтвом, замішаним на досвіді та інтуїції, а от більшість представників наукового світу не називають «графологію» повноцінною наукою.

Важливо не плутати графологів із експертами від криміналістики, які мають на меті встановити достовірність того чи іншого документа, хоча і вони також знаються на завитках і нахилах літер. Натякати на схильності людини і її таланти, відображені у стилі письма, намагаються саме графологи. Переважно вони оцінюють форму, розмір, злитість і нахил букв, напрямок рядків, силу тиску тощо, стверджуючи, що маленькими буквами пишуть ощадливі або скупі люди, великими символами користуються марнотрати або надміру щедрі.148

Що ще цікавого про людину нам здатен розповісти її почерк? Якщо рядки у письмі злітають в гору, то, на думку графологів, текст писав оптиміст, а якщо навпаки, сповзають донизу, то автора такого листа схильні зараховувати у песимісти. Ознакою розвиненого логічного мислення є зв’язаність букв в слові і навпаки, їх поділ вказує на розвинену інтуїцію. Люди, що реалістично оцінюють свої можливості, зазвичай слідкують за рівністю рядків, а їх хвилястість і нерівність може вказувати на хитрість і нещирість.

Ще дещо цікаве про почерк. Ознаки характеру можуть показати навіть поля, що їх при письмі звично залишати. Графологи вважають, що людина, пишучи із вузькими полями зліва, скоріш за все, є ощадливою. Із цілковитою точністю почерк людини може повідати про стан органів зору, адже логічно, що короткозора людина збільшує правописний шрифт. Також манера написання тексту може вказати на особливості будови і рухливості кістково-м’язового апарату руки.

Почерк людини розкаже про акуратність чи неохайність та привідкриє особливості її нервової системи та стан на момент написання тексту (спокій чи роздратування, збудженість чи гальмування тощо). Вважається, що люди творчих професій схильні прикрашати життя навіть у письмі, виводячи витіюваті завитушки, а знавці на точних науках та керівники підприємств, звичні до написання наказів, часто обмежуються мало не друкованими літерами на папері.

Почерк людини може розповісти і про умови на момент написання тексту. Так, сильна людина не залишатиме на папері ледь помітні сліди від авторучки, водночас і немічному дописувачу під силу залишити на аркуші глибокий на слід у стані нервового збудження. Розглядати кожну деталь почерку окремо від інших і на цій основі робити висновки про людину є невірним підходом, уточнюють сучасні графологи і наполягають на комплексному аналізі «синдрому» написання текстів людиною, вивчаючи передусім стійке поєднання елементів почерку.

Розкриваючи індивідуальні особливості людини, манера письма залишає й поле для здогадок. Так, орієнтуючись на почерк людини, із стовідсотковою впевненістю не визначити її стать, вік і сімейний стан, бо психологія, яка є в основі манери відображення тексту на папері, надзвичайно багата і чітко не розподілена.

Підготувала Олеся Товт

Top