Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про Польщу

Цікаве про Польщу

Польща – найбільш густонаселена з 27 держав-членів Євросоюзу; також Польща знаходиться на 6 місці за величиною.

Дещо цікаве про Польщу. Після Другої світової війни Варшава була зруйнована фактично на 85%. У післявоєнний період влада всерйоз подумувала облишити столицю і побудувати нове місто в іншому місці. Сьогодні ж, Варшава − це місто, що побудовано заново.

Цікаво, що поляки виграли 17 Нобелівських премій, у тому числі чотири Премії миру і п’ять в літературі.
Ціни на польські продукти, порівняно з українськими цінами, більш доступні. Наприклад, кілограм персиків можна придбати всього за 5 злотих (10 гривень). Доступні також ціни на молочну та м’ясну продукцію.

У Польщі розташована чимала кількість театрів. Цікаво, що лише у Варшаві налічується 47 театрів, кінотеатрів всього 36 і жодної будівлі цирку. Те ж саме і в інших містах.

Цікавий факт про Польщу. У Польщі є пустеля. Піщана площа розміром 32 кв. км розташувалася поблизу міст Блендов, Ключі і Хехло і отримала назву Блендовської пустелі. Вчені досі сперечаються щодо її походження. За однією з версій, пустеля утворилася в льодовиковий період через наноси піску і гравію, по інший − вона виникла в результаті вирубки лісів, що відбулася в XVIII столітті.

У Польщі є місце, де під прямим кутом перетинаються дві річки − Велна і Нельба. При цьому через відмінності температур води, різних швидкостей і рівнів течій води річок не змішуються. Це підтвердили експерименти: близько до місця перетину в річки наливали фарби різних кольорів, і вони не змішувалися.

Top