Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про птахів

Цікаве про птахів

Птахи − унікальні тварини, єдині, хто освоїли повітряний простір, єдині, хто весь час все бачать з “пташиного польоту”, тобто зі свого власного польоту. Вивчення птахів, мабуть найважча галузь зоології, адже складно прослідкувати всі рухи птахів, маршрути їх постійних міграцій та способи їхньої життєдіяльності.

Але з іншого боку, це цікаво і приємно, бо ж кому не подобається спів цих милих створінь, і хто не любувався зграям перелітних пташок. Вони скрізь, навколо нас. Майже кожного дня чуєш їхні розмови, які розслабляють, дарують відчуття свободи та комфорту. Сьогодні настав час дізнатися чимало цікавих фактів про птахів.

Кількість птахів на планеті

Зараз на нашій планеті поширено 10 тисяч видів пташок, а всього особин − 300 млрд. Так, цифра вагома, але це лише мізерна частинка від тих птахів, які мешкали на Землі ще за часів динозаврів. За викопними рештками вченими встановлено, що тоді їх було близько 150 тисяч видів. Це в 15 разів більше, ніж зараз!

Ще дещо цікаве про пташок. Серед всієї цієї пташиної різноманітності існують поширені і до тепер невідомі екземпляри. От, наприклад, свійська курка та горобець − одні з найпоширеніших пташок. Про курку все зрозуміло, адже вона з давніх-давен використовувалась в господарських цілях. А чому горобець поширений на всіх континентах, звісно окрім Антарктики? Це сталось через любов європейців до птахів, які переселяючись, забирали їх з собою.

Пташині рекорди

Також пташок можна розділяти на найменших, найважчих та на представників з найбільшим розмахом крил. Тож, щодо найменших то це колібрі звісно, довжина якої сягає 5 см, а вага − 1.5 гр. Найважчий птах − громовий птах − вимерлий представник, який мешкав на землі 8-6 млн років тому. Археологи та орнітологи дійшли до висновку, що даний птах мав зріст до 3 метрів і важив пів тони. Цей птах хоч і має великий зріст, проте не являється найвищим, найвищий птах − чотирьохметровий Дінорніс, але теж вимерлий. Птах з найбільшим розмахом крил − тератор, розмах якого становить 6-7.5 метрів.attQ9

Що ще цікавого ми знаємо про птахів? Ви не повірите, але птахів розрізняють і за кількістю пір’я! Орнітологи рахують оперення і складають списки їх власників. Власник найпишнішої “гриви” − лебідь зі своїми 20 000 пір’їнками. А от останнє місце зайняв рубіноволовий колібрі з лише 950 пір’їнками. Також колібрі − найповільніший представник. Він рухається зі швидкістю в 43 км. А от найшвидший − сапсан, який здатний розганятися до 320 км на годину!

Висота польоту птахів не менш важлива. Так, звичайні гуси здатні пролетіти над Еверестом, а от кондор набирає висоту лише в 6 км. Найвищий птах − гриф. Це підтверджує той факт, що гриф неодноразово стикається з реактивними літаками на висоті одинадцяти кілометрів!

Сумна статистика фіксує, що більшість птахів помирають в перший рік свого існування. Звісно є і винятки. Довгожителем вважають велику блакитну чаплю, яка прожила 23,25 років, канадську казарку — 23,5 років,блакитну сойку — 18,33 років, червоноплечого трупіала — 15,75 років і північного кардинала — 15,75 років.

Тож, птахи − незвичні представники зоології, які заслуговують окремої уваги та гарного догляду і піклування, адже їх життя наповнене небезпеки і тяжких випробовувань.

Підготувала Гордієнко Тетяна

Top