Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про роботу журналіста

Цікаве про роботу журналіста

2Не секрет, що журналістами не завжди працюють винятково люди, які закінчили журфак. В цю сферу йдуть історики, психологи, вчителі, економісти, – а все тому, що ця професія дозволяє працювати в декількох сферах одночасно. Тож чим робота журналіста така приваблива?

Ви завжди в центрі подій

Ще ніхто не знає про скандал в міській раді, масове ДТП, приїзд відомої людини, а ви вже в курсі. І ви вже там. Однак такі події не завжди мирні, тож варто бути стресостійким.

Постійно навчаєтесь і подорожуєте

Для журналістів є безліч тренінгів та семінарів, багато з них відбуваються за кордоном. Тому є можливість не лише навчитись чогось нового, а й мандрувати, спілкуватися з однодумцями-колегами.

Робота для творчих людей-аналітиків

Журналіст не просто поставив декілька запитань та вислухав відповіді на них. Він повинен вибрати лише найцікавіші факти і написати про все це швидко. Це лише в фільмах журналісти працюють над темою по півроку, насправді репортери пишуть по п’ять статей на день, і всі вони можуть стосуватися різних сфер.qsay2d2bvlwlddmddd4c

Впливаєте на світогляд людей

Культура, історія, лайфова оповідка чи глибока економічна аналітика – все це пишуть журналісти, щоб чимось допомогти читачам. Інтерв’ю із письменником, ретро-новини, як спекти паску чи який банк “лусне” наступним – користуючись думками експертів, журналіст повинен відповісти на ці запитання.

Відповідальність перед суспільством

Кожен читач має право поспілкуватися з автором статті, якщо він не згідний. Тому варто бути готовим і до дзвінків, і до листів і навіть до того, що люди можуть прийти в редакцію висловити своє “фе”. Крім того, готуйтесь до того, що вам навряд чи оперативно дадуть коментар в структурі, неправомірно діяльність якої ви викрили в своєму матеріалі.

Ненормований робочий день

Журналіста, як і вовка, годують ноги. В день можна намотати пішки не один кілометр. Крім того, робочий день не з 9 до 18. Іноді можна прийти на подію і на 6 ранку. А іноді і опівночі. Тоді ж можуть і телефонувати, якщо трапилось щось надважливе.

Ну і наостанок, щоб не завершувати на сумній ноті – гарна новина: всі ваші родичі завжди зможуть вас бачити. Вас обов’язково показуватимуть на місцевому ТБ, коли ви слухняно щось занотовуєте на прес-конференціях чи брифінгах. Отакий шматочок популярності.

Автор: Ірина Сонячна

Top