Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про рух Місяця

Цікаве про рух Місяця

Одного разу Енциклопедія Корисного розповідала вам цікаві факти про Місяць. Цього разу ви дізнаєтеся дещо цікаве про рух Місяця. Ще нашим далеким предкам було відомо, що Місяць рухається довкола Землі. У II ст. н.е. античний астроном Гіппарх провів досить просунуті для свого часу дослідження, виявивши деякі особливості руху Місяця, розрахувавши нахил осі його орбіти, запропонувавши теорію місячних затемнень. Олександрійський астроном Клавдій Птолемей розвинув ці теорії, описавши рух Місяця навколо Землі.

Досліджувати рух Місяця взагалі нелегко, і не дивно, що на цю задачу пішло багато століть. Місяць – великий супутник, і правильніше було б сказати, що він із Землею утворює подвійну планету. Крім тяжіння Сонця, на його рух величезний вплив справляє і Земля. До речі, саме через вплив Земного тяжіння обертання Місяця навколо своєї осі настільки синхронізувалося з обертанням навколо Землі, що тепер супутник повернений до нашої планети тільки однією стороною. Земля в 81 разів важча Місяця, і її тяжіння викликає в оболонці Місяця такі потужні припливи, що за мільярди років обертання супутника загальмувалося.

Земне тяжіння вплинуло не тільки на рух Місяця. Геологічно Місяць асиметричний – він набагато більш сейсмічно активний на видимій нам стороні, ніж на протилежній, темній. Практично всі зафіксовані з Землі струси місячної поверхні відбуваються на світлій стороні. На світлій же стороні зосереджені майже всі «місячні моря».

Неоднорідність видимої поверхні Місяця завжди цікавила людей. Світлі ділянки вважалися континентами, темні – морями. У давнину вважалося, що в цих морях знаходиться місячна вода. Однак після того, як в 1753 г хорватський астроном Руджеро Бошковіч переконливо довів, що атмосфери на Місяці немає, і, відповідно, ніякої водою моря не заповнені, назву вирішили залишити. Насправді, «моря» складаються з більш темних базальтових порід.

Top