Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про Румунію

Цікаве про Румунію

На півдні  Європи розташувалася таємнича Румунія. Країну населяли  кочові племена, слов`яни, татари. Румунія береже в собі не тільки давні поховання, а й культуру Європи.

Сьогодні ви дізнаєтеся дещо цікаве про Румунію. 83% румун – православні.

У Румунії не прийнято давати чайові.

У Трансільванії знаходиться замок, що наводить страх на половину світу – замок Дракули. А ще у Румунії є замок Сігішаора, в якому народився майбутній кровожерливий вампір.

Румунські гроші зроблені з церати, тому їх навіть кидають у фонтани.

У 1875 році був побудований замок Пелеш. У ньому сто сімдесят кімнат, кожна з них оформлена у своєму особливому стилі. Також, у замку є ліфт, що працював там ще сто років тому.

Орган Чорної церкви – один з найбільших у світі, він складається з 3393 труб.

Що ще цікавого є в Румунії? Мур Прежмерської фортеці має 272 маленькі кімнати у вигляді бджолиних вуликів. А сама фортеця оточена двома рядами кріпосних воріт. Коли вороги проходили перші ворота − вони потрапляли у капкан.

На горі Tampa є великі білі літери: «Брашов», дуже схожі на  знаменитий голлівудський напис.

На головній площі Бухареста встановили рекорд – найбільше зібрання Санта Клаусів  у світі – чотири тисячі червононосих.

Існує легенда, що назва країни походить від імені старшого брата Ромула з легенди про вовчицю що вигодувала двох братів.

Ніколае Чеушеску, комуністичний диктатор і колишній правитель Румунії, обожнював Париж, тому побудував у центрі Бухаресту Тріумфальну арку і навіть Єлисейські поля.

У Бухаресті знаходиться Палац Парламенту – друга у світі за величиною  будівля.

Три тижні в горах Фагарас будували церкву з льоду! Вона стала копією старої церкви з села Маланкрав.

В Румунії створили   грошову банкноту, присвячену сонячному затемненню 11 серпня 1999 року, яке у всьому світі було частковим, а у Бухаресті − повним.

«Веселий цвинтар» у Румунії здивує і туриста. У цьому цвинтарі і дійсно справжні могили, просто розписані дотепними епітафіями. Йон Петраш – засновник цього «виду» і сам спочиває у центрі того ж цвинтарі, але до смерті він підшукав собі гідну заміну.

Підготувала Шевченко Олена

Top