Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про Середземне море

Цікаве про Середземне море

moreВ центрі прадавніх держав і володінь розташувалося Середземне море. Воно береже найдавніші таємниці і багату фауну, не зважаючи на деякі проблеми…

Середземне – найбільш засмічене море світу, в одному кубічному метрі знаходиться 33 види відходів, на кожен квадратний метр дна – 1900 предметів.  Хоча білий предмет буде видно на глибині 53 м неозброєним оком.

У Середземному морі австралійські вчені знайшли рослину, якій за неточними даними від 80 до 200 тисяч років, але їй загрожує вимирання через те, що Середземне море нагрівається в три рази швидше, ніж інші водні простори, що знижує шанси на виживання.

Повністю Середземне море замерзало тільки один раз – у 1326 році.

Середземне море омиває 22 країни.

Що ще цікавого ми знаємо про Середземне море? Іспанські геологи зруйнували теорію про те, що Середземне море утворювалося 10 000 років, довівши, що воно утворилося всього за два роки! Шість мільйонів років тому територія Середземного моря повністю висохла і через триста тисяч років скельний бар`єр Гібралтару рухнув і вже згадану долину повністю залило.

Найбільше акул у Середземному морі водиться біля берегів південної Іспанії.

У Середземному морі водяться кити і навіть створений заповідник китових між берегами Італії, Франції і князівства Монако.

Загальна поверхня моря становить  2 855 522 кв. км.

Перше плавання просторами Середземного моря здійснив  Тіглатпаласар I.

Жителі Вавилону називали Середземне море Морем Заходу сонця, римляни – Внутрішнім, араби – Римським, в Біблії –  Філістимським чи Великим.  А сучасна назва виникла у сьомому столітті.

31 липня 1944 над Середземним морем підбили літак Антуана де Сент-Екзюпері.

Не дивлячись на те, що приливи і відливи у Середземному морі дуже-дуже малі, у затоці Габес прилив відбувається двічі на день і рівень води підіймається на два з половиною метри.

Ще дещо цікаве про Середземне море. Насправді з Середземноморським кліматом цілих п`ять континентів. А під час Другої Світової війни у водах Середземного моря велися бої підводних човнів.

Підготувала Шевченко Олена

Top