Ви тут
Головна > Лайфстайл > Цікаве про сон

Цікаве про сон

Young woman sleepingЧому ми спимо?

Вважається, що сон нам потрібен для перезавантаження та відпочинку. Основні функції сну – це виконання нашим мозком унікальних завдань, “ремонт” та “обслуговування” мозку. Проте дати точну відповідь на запитання “чому ми спимо?”, напевно, не можна. Століття тому вважали, що протягом часу неспання виробляється спеціальна речовина. Коли вона є в певній кількості, людина засинає. Потім була теорія Зиґмунда Фрейда, який припускав, що наші сни – це невиконані мрії, заповітні бажання, проте підтвердження цьому немає.

То чому ж ми спимо? Зараз же вчені більше схиляються до того, щоб об’єднати ці дві гіпотези. Основним об’єктом є синапси (за допомогою них відбувається “спілкування” нейронів ). Вважається, що за день людина постійно “зберігає” нові спогади, а сон потрібен для того, щоб відфільтрувати та розподілити їх.

За скільки часу можна виспатися?

Загалом дорослій людині для того, щоб виспатися потрібно 6-7 годин. Проте існують методики, згідно з яких можна виспатися і за 4-5 годин. Для цього потрібно лягати раніше 24.00 (взагалі в будь-якому випадку потрібно йти спати саме до цього часу) і хоча б один раз на тиждень спати близько 8 годин. А от підлітку потрібно, щоб виспатися, витратити на сон 8 – 10 год, новонароджені повинні спати 14 – 17 годин. Що ми ще цікавого знаємо про сон?

Режими сну відомих людей

Відомий фізик та винахідник Нікола Тесла міг спати 2-3 год. на день. Коли він щось досліджував, проводив експерименти, то повністю занурювався в роботу і, навіть відчуваючи цілковите виснаження, не міг зупинитися. Проте після таких «експериментів» вчений висипався якнайкраще, щоб відновити сили.

На відміну від Тесли, відомий винахідник теорії відносності Ейнштейн спав по 12 годин на добу.Schlaflos mit Uhr in der Nacht. Frau kann nicht schlafen.

Ще дещо цікаве про сон. Томас Едісон, винахідник лампи накалювання, фонографа та культового «алло», спав по 5 годин на добу. Як і більшість вчених, він вважав, що багато часу приділяти сну – це пусті витрати. В лабораторії вченого знаходився маленький диванчик, тому часто жартували, що Едісон таки дозволяє собі час від часу подрімати.

Цікаво, що Юлій Гай Цезар спав лише по 3 години на добу і досягнув того, що створив Римську імперію, одну із найрозвиненіших та найвпливовіших на той час, та змінив культуру майбутньої Європи. При цьому він ніколи не дозволяв собі ніяких переваг та у воєнних походах спав разом із солдатами під відкритим небом на землі.

А от Леонардо да Вінчі використовував зовсім іншу методику сну. Він спав 15 – 20 хв кожних чотири години (приблизно 2 години на день). Це призводило до того, що він міг працювати протягом  20-22 годин на добу. Зараз цю методику називають багатофазовим сном.

Top