Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про Сонце

Цікаве про Сонце

Ми вже розповідали чимало цікавих фактів про природу, зокрема цікаві факти про хмари, воду, космос.  Сьогодні ж ми поговоримо про зірку, від якої ми надзвичайно залежні – про Сонце.

Цікаво, чи задумувалися ви колись над тим, чому ми бачимо небо синього кольору? Річ у тім, що короткохвильові складові сонячного спектра розсіюються в повітрі більше, аніж довгохвильові. А синій колір розміщується на короткохвильовому кінці видимого спектру.

З цієї ж причини на світанку або під час заходу сонця небо на горизонті забарвлюється у червоні тони. У цей час світло йде по дотичній до земної поверхні, і його шлях в атмосфері значно довший, в результаті чого значна частина синього і зеленого кольору через розсіювання залишає пряме сонячне світло.

Ще цікаве про Сонце. Всі ми знаємо, що є такі місця на планеті, у яких сонячно більшу частину року. Тепер ви знатимете, що триста сонячних днів у році буває  у Ніцці, Марокко, у Брісбане, в Монте-Карло, а також в Уссурійську.

Щодо тривалості світлового дня, то на Мальті влітку вона становить 10 годин,а в Самарканді – 15 годин, але це ще не все! У Стокгольмі – 18 годин, а в шведському місті Кіруна, що знаходиться за полярним колом – 24 години (цікаво, що саме тут взимку сонце в цьому місті взагалі не сходить).

Люди завжди надавали чималого значення сонячним затемненням. Але неабияк відзначилася Румунія. Тут на честь повного сонячного затемнення 1999 року, яке найкраще спостерігалося саме на території Румунії,випустили пластикову купюру в 2000 румунських лей. Неймовірно, але на купюрі було спеціальне прозоре віконце, крізь яке можна було дивитися на Сонце під час затемнення!

Top